İngiltere'den 2022 Türkiye rezervasyonlarında son durum!

İngiltere'den 2022 Türkiye rezervasyonlarında son durum!
29 Eylül 2021, 09:32
İngiltere Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu İngiltere'den Türkiye'ye yönelik rezervasyonlarla ilgili son durumu paylaştı.

TÜRSAB TV’den canlı yayınlanan 27 Eylül Dünya Turizm Günü Özel Yayınına, İngiltere Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu da katıldı. Sertoğlu Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili son gelişmeleri aktardı.

2022 yaz rezervasyonlarına yoğun ilgi var

İngiltere'nin Mayıs ayında Türkiye'yi kırmızı listeye almasıyla birlikte Türkiye'nin bu bölgenin turistini kaybettiğini belirten Sertoğlu " Eylül ayında yapılan açıklamayla tekrar normalleşme gerçekleşti. En önemlisi 2022 yaz sezonu erken rezervasyon dönemini yoğun taleplerle görmekteyiz. Burada yaşayan insanlar Türkiye’yi gerçekten seviyorlar. 1 milyona yakın tekrar müşterisi var Türkiye’nin. Sürekli Türkiye’ye gelirler. Aynı tesisleri tercih ederler ve ciddi bir hareket oluştururlar. " ifadelerini kullandı.

Şu anda 1.5 milyon yolcuyu taşıyacak koltuk arzı oluştu

2022 için Türkiye'ye yönelik ciddi bir az oluştuğunu belirten Sertoğlu, " Şu andaki rakamlar 1,5 milyonu gösteriyor. 2022’de 2019 rakamlarını yakalayacağımızı görüyoruz.’’ diye konuştu.

Yunan adaları çok yüksek fiyatlara satıyor biz neden yapamıyoruz

Türkiye'nin tarihinin, hizmetlerinin, servisinin ve tesislerinin kalitesinin birçok Avrupa ülkesinin 10-20 kat üzerinde olduğunu ifade eden Sertoğlu sözlerine şöyle devam etti:

‘‘Bizim dünyayla yarışan acentalarımız ve turizmcilerimiz var. Kendi ürünleriyle de gayet başarılı bir şekilde markalaşıyorlar.

Ancak Türkiye markasını oluşturmada problemimiz var. Bodrum örneğini verelim. Yunan adaları çok yüksek fiyatlara hizmet satıyor biz neden yapamıyoruz?"

Sadece Londra’nın Türkiye'nin 5 katı geliri var

Sertoğlu, son olarak ‘‘Birleşik Krallık turisti sadece otele değil çevreye katma değer katar. Paketler ucuz olsa bile çevrede harcama kapasiteleri oldukça iyi. 2019’da 35 milyar dolar gelir elde etmişiz turizmden.

Sadece Londra’nın bu bahsettiğimiz rakamın tam 5 katı geliri var; 2019’da 150 milyar sterline yakın yıllık turizm geliri var. Bizim çok çalışmamız lazım çünkü ülkemiz doğasıya, tarihiyle deniziyle, güneşiyle ve kumuyla mükemmel bir yer.’’ dedi. Biz de bu coğrafyada büyüyen insanlar olarak bu tür tarihsel çabalardan etkilendik." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha