İngilizlere göre Türkiye ne kadar ucuz?

İngilizlere göre Türkiye ne kadar ucuz?
14 Ocak 2020, 12:02
İngilizlerin tatile gidecekleri destinasyonu tercih etmelerinde de etkili olan 'Tatilde Harcama Barometresi Araştırması yayınlandı.

İngiliz Posta İdaresinin “Tatilde Harcama Barometresi Araştırması'na göre Türkiye, İngilizler için tatilde paket tur fiyatları yanında yaptıkları harcamalar açısından da en ucuz ikinci ülke. İngilizler için en ucuz ülke Bulgaristan. En pahalı ülke ise Seyşeller.

İngilizlerin tatile gittikleri yerde kullandığı ürünlerden oluşturulan sepet için Bulgaristan’da 30.68 Pound öderken, Türkiye’de 44.15, Japonya’da 48.21 pound ödüyor. Aynı sepet için Seyşellerde ise 165.10 pound ödüyor.

42 ülkeyi kapsayan “Tatil Harcama Barometresi Araştırması kapsamında oluşturulan endeks için; bir kadeh şarap, bir şişe bira, bir kutu Coca-Cola, büyük şişe su ile iki kişilik üç çeşit akşam yemeği, bir fincan kahve, güneş kremi gibi ürünlerin fiyatları tek tek belirtilerek bir sepet oluşturuluyor ve bu sepet için kaç Pound ödendiği belirtiliyor.

Listede dikkat çeken bir nokta var. Pahalılığı ile bilinen Japonya tersine bir konumda. İngilizler için en ucuz ikinci ülke Türkiye’nin hemen arkasında 3. sırada yer alıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha