'İngilizler bu kış uzak rotalar yerine Türkiye'ye yönelecek'

'İngilizler bu kış uzak rotalar yerine Türkiye'ye yönelecek'
07 Eylül 2022, 10:05
Almanya’dan olduğu gibi İngiliz turistlerin de bu kış Türkiye'ye her zamankinden daha fazla rağbet edebileceği belirtildi.

Bu kış Türkiye'nin İngiliz turistlerden her zamankinden daha fazla ilgi görebileceği belirtildi.

İngiltere Posta Kurumu (Post Office); Mart ayında yayımlanan 2022 Tatil Bütçesi Raporu’nda, İngilizlerin tatil için en çok tercih ettiği 36 rota arasında, en uygun bütçeli yeri Marmaris olarak belirlemişti.

'İngilizler bu kış tatil bütçelerini kısacak: Daha uzak rotalar yerine Türkiye gibi ülkelere yönelecek'

BBC Türkçe’ye konuşan Tideway Investment şirketinden finansal planlamacı Sam Ratnage, hem İngiltere’deki enflasyon hem de son dönemde artan enerji fiyatları nedeniyle İngiliz turistlerin, bütçelerine göre yeni seçimler yapmaya yöneldiklerini belirtiyor.

Ratnage İngiliz Sterlini"nin Türk Lirası karşısında son dönemde değer kazandığının altını çiziyor.

Ratnage, İngiliz turistlerin önceki kışlar daha uzak coğrafyalara giderken bu kış daha önce gitmedikleri yerleri tercih edebileceklerini söyleyip ekliyor: “Ve Türkiye de bu anlamda İngiliz turistler için daha ilgi çekici olacaktır.”

Geçtiğimiz günlerde Telegraph gazetesinde yayımlanan bir haberde ise ofis dışı çalışanlar İngiliz vatandaşları için sadece tatil değil uzaktan çalışma anlamında da bu kışı başka ülkelerde geçirmenin gündeme gelebileceği aktarılıyor.

Haberde örnek rotalar arasında Türkiye’den de bahsediliyor.

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) yetkilileri ise BBC Türkçe’ye, “Birçok Alman tur operatörü önümüzdeki kış sezonu için programlarında uzun kalış süreli tatiller sunuyor. Ancak rezervasyonlarla ilgili henüz elimizde sürdürebilir bilgi yok” açıklamasını yaptı.

DRV, verilerin Kasım ayında netlik kazanacağını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha