İngiliz acentalarıyla uçuşları o tarihe uzattık

İngiliz acentalarıyla uçuşları o tarihe uzattık
15 Ağustos 2022, 11:23
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum'da, yaz sezonu hareketliliği sürüyor.

Böyle devam ederse 1 milyon turist hedefini yakalayacağız

Yıl sonuna kadar 1 milyon turistin ilçeye gelmesinin hedeflendiğini belirten Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "7 ay içerisinde hava yolu ile 500 bin yolcu geldi. Yıl sonuna kadar bu rakamın 800 bine çıkacağını düşünüyoruz. Bu süreç böyle devam ederse, toplamda 1 milyon turist yakalamayı hedefliyoruz" dedi.

İngiliz acentalarıyla uçuşları 15 Kasım'a kadar uzattık

İngiliz acentaları ile Bodrum'a uçuşların 15 Kasım'a kadar uzatıldığını söyleyen Dengiz, "10 Ağustos itibarıyla 2019'un yurt dışından gelmiş olan yolcu sayısını, yakalamış durumdayız. Bu olumlu bir gelişme. Umarım sezon sonuna kadar bu şekilde devam eder. Rusya-Ukrayna savaşının olumsuz etkilerinin yansımaları da mevcut. Her şeye rağmen Bodrum elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Otellerde yüzde 90'ların üzerinde bir doluluk söz konusu. Bodrum içerisinde bazı bölgelerde bu doluluk yüzde 60-70 civarında seyretmektedir. Pandemi koşulları içerisinde eylül sonuna kadar olumlu geçeceğini düşünüyorum. BODER olarak ilgili İngiliz acentaları ile yaptığımız ortak çalışma sonrası 15 Kasım'a kadar uçakları uzatma kararı aldılar.

Didim ve Bodrum'da belli otellerin açık bırakılma sözü verildi. Bodrum'da çarşının 15 Kasım'a kadar açık olmasını istiyoruz. Turistler çarşıya geldiklerinde hareketliliği görsün istiyoruz. Öte yandan deniz yoluyla 250 binin üzerinde yıl sonuna kadar yolcunun gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha