Rota

İMSAD ve TTYD'den turizmde yenileme hamlesi

İMSAD ve TTYD'den turizmde yenileme hamlesi
20 Haziran 2019, 15:33
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve ITE Turkey, turizm sektörüne yönelik önemli bir adımı '42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'da attı.

Türkiye İMSAD, 26 üyesi ile katıldığı 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da, yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılarla buluştu. Fuarın ilk günü yapı sektörünün masaya yatırıldığı 'Turizm ve İnşaat’ başlıklı oturumda konuşan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan; Türkiye’deki turizm tesislerinin ve otellerin bir bölümünün eskidiğini hem dekoratif hem de enerji kullanımı anlamında ekonomik ömrünü tamamladığını söyledi.

TTYD ile işbirliğini kampanyalarla genişleteceğiz

Birçok turizm bölgesinde çok hızlı bir şekilde yenilenmeye ihtiyaç olduğunu belirten Erdoğan, "Bu yıl ciddi bir yenileme hamlesi hedefleniyor. Bu yenilemeler yapılırken enerji verimli, işlevsel ve çevre dostu inovatif ürünlerin kullanılması gerekiyor” diye konuştu. Erdoğan, turizmde çevre dostu inovatif ürünlerin kullanılması için turizm yatırımcılarını temsil eden TTYD ile iş birliği için harekete geçtiklerini belirterek " Türkiye İMSAD olarak TTYD ve ITE Turkey ile birlikte ilk adımını 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'da atacağımız iş birliğini, yıl içinde düzenleyeceğimiz seminerler dizisi ve kampanyalarla daha da genişletip güçlendireceğiz" dedi.

İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, TTYD ile başlattıkları turizmde yenileme işbirliğini genişleteceklerini söyledi.

Narin: Yenileme-dönüşüm hamlesiyle 100 milyon turiste çıkarız

TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ise turizmde yenileme-dönüşüm hamlesiyle turist sayısını 100 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Narin şöyle konuştu: " Mevcut tesislerin özgün bir şekilde yenilenmesi, estetik değerlerin ön planda tutulması için proje yönetimi ve proje çözümleri konusunda iş birliği, sektörümüz adına çok faydalı olacaktır. Başlattığımız turizmde yenileme-dönüşüm hamlesini başarıyla sürdürmemiz halinde 2033 yılı itibarıyla 100 milyon turist sayısına ulaşmamız ve kişi başına harcamada da bin ABD Doları seviyesine yaklaşmamız mümkün. Turizm faaliyeti aynı zamanda 64 sektörlü bir tanımlamada 40'ın üzerinde sektörün etkileşimiyle oluşuyor ve dolaylı etkilerle milli gelirin yüzde 10'dan fazlasını üretiyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde sadece turizm sektörü faaliyetleri, milli gelirimize ortalama 1 puan katkı sağlayacak potansiyele sahip. Yeni yaklaşımlar, yeni stratejiler, yenileme ve dönüşüm programlarını kapsayan planlama son derece önemli. Amacımız hem çağdaş normlara uymak hem de eskimiş yapıları yenilemektir. Böylece turizm sektörünü çok daha verimli ve güçlü hale getireceğiz"

Yorumlar
Zafer Cengiz
20 Haziran 2019, Perşembe 03:57
Yıllardır "müzmin yapısal sorunların niyet edilmesine ve kararlar alınmasına rağmen" çözümlenmemiş olması paralelinde.. Sürekli kan kaybetmiş olan Turizmde "otellere makyaj yaparak verimliliğin artırılması" obezleşen sporcunun olimpiyata katılması gibi anlamsız bir durum değil mi? 2002'deki 2.Şura'da karar verilen 2.Hamle sürecinin ve sonuçlarının Acilen analiz edilmesi ve durumun vahametinin cümleten İDRAK*Edilmesi gerek..! Ama? #TAG
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha