TTYD

İmamoğlu: İhaleden neden elendik?

İmamoğlu: İhaleden neden elendik?
19 Ekim 2019, 11:46
Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının bazı bölümlerinin, "kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılmak üzere" kiralanması ihalesi sonuçlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin(İBB) şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyum ihaleden elendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili sert bir açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin ihalede devre dışı bırakılmasına sert tepki gösterdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kar amacı gütmeksizin, sosyal ve kültürel amaçlı ihaleye çıktığını belirten İmamoğlu, İBB'nin dosyalarının incelemesinde ve onay verilmesi sonucunda ihaleye girdiklerini kaydetti.

15 günde neler oldu

İhale dışı bırakıldıklarından 17.00 sıralarında gelen faksla haberdar olduklarını ifade eden İmamoğlu şu ifadeleri kullandı: “ İstanbul adına öfkeliyim. Daha enteresan: 15 gün önce her şey hukuka uygundu da 15 gün içinde sizi buna iten, bu motivasyonu sağlayan anlayış nedir? Bu, bu şehrin 16 milyon insanını ilgilendiriyor. Bu şehrin 16 milyon insanın hakkını savunmak adına buradan sesleniyorum. O salonda bulunanlar dahil, yukarıya doğru bu sürecin içinde yetkili kim varsa, her birisinin hakkında Pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım. Bu şehrin bir malına, bu şehrin bir emanetine, tarihine, doğasına, maneviyatına İBB sahip çıkar, kim olduğu belli olmayan bir şahsa ait, 10 bin TL sermayeli bir şirket değil. İstanbul Belediyesi sahip çıkar”

Yorumlar
Çok mu mühim?
22 Ekim 2019, Salı 03:27
Vah canım, yenilen kimse güreşe doymamış
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha