İlker Ünsever: Ersoy döneminde turizm yeniden yapılandırılabilir

İlker Ünsever: Ersoy döneminde turizm yeniden yapılandırılabilir
10 Temmuz 2018, 15:06
Mehmet Ersoy'un sektörün her alanında yatırımları bulunan ve ihtiyaçları bilen bir Bakan olduğunu söyleyen ETİK Danışma Kurulu Eşbaşkanı Av. İlker Ünsever, bakanlığı döneminde ihtiyaç duyulan yapısal ve mevzuatsal değişikliklerin yapılabileceğini söyledi.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Danışma Kurulu Eşbaşkanı Av. İlker Ünsever, Ersoy’un “turizm sektörünün ihtiyaçlarını ve sorunlarını da bilen, sektörün her yanında yatırımları ve deneyimi olan bir bakan” olduğunu söyledi. “Sayın Ersoy’un sektörün her tarafında deneyimi olması, özellikle konaklama sektörü ile seyahat acenteleri arasındaki ilişkiyi daha sağlıklı kuracağı bir sistemin destekleyicisi olacağını düşündürüyor” diyen Ünsever, görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Sektörün gerçekten ihtiyaç duyduğu yapısal değişiklikler, özellikle mevzuata ilişkin değişiklikler büyük destek görecek ve hızlı bir değişimi gözleyeceğiz diye düşünüyorum. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu dönem turizmde yapısal anlamda bir dönüşümün, değişimin ışığını tutabilir. Türkiye turizminin rüştünü ispat etmiş bir sektör yapısı oluşması anlamında ciddi bir atak beklemek hakkımızdır. Artık turist sayısını attırmak turizm sektörünü geliştirmek değil. Bu dönem yapılandırma dönemi olmalı, turizm bu dönemde yeniden yapılandırılabilir. Buna ilişkin bakanın ve mevcut düzenin verdiği bir umut var.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha