İlker Aycı, Air İndia'yı neden reddettiğini açıkladı

İlker Aycı, Air İndia'yı neden reddettiğini açıkladı
01 Mart 2022, 10:37
Geçtiğimiz ay THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılan İlker Aycı, Tata Group bünyesindeki Air India CEO’luk görevini reddettiğini açıkladı.

THY Eski Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yazılı açıklama yaptı. Şubat ayında açıklanan ve 1 Nisan itibariyle başlayacağı ilan edilen Tata Group bünyesindeki Air India CEO’luk görevinin Hindistan kamuoyunda bazı çevreler tarafından farklı bir zemine çekilme çabasını yakından izleediğini belirten Aycı şu ifadeleri kullandı:

Bu tartışmalar sürecinde göreve başlamanın doğru olmayacağına karar verdim

"Kariyerim boyunca kurum menfaatini ve daha önemlisi kişisel hayatımla ailemin huzur ve güvenliğini ön planda tutmayı tercih eden bir yönetici olarak, bu tartışmalar sürecinde göreve başlamanın doğru ve onurlu bir seçim olmayacağına karar verdim.

Air India’yı yönetme ve geleceğini şekillendirme görevi için Tata Group’un şahsıma sunduğu bu teklife bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Ancak Tata Sons Yönetim Kurulu Başkanı Mr. N. Chandrasekaran ile de yaptığım görüşme sonucunda, ailemin huzuru ve mutluluğu için ve aynı zamanda global bir şirket olarak saygı duyduğum Tata Group’un olumsuz etkilenmemesi adına bu görevi uzun ve detaylı değerlendirmeler sonucunda reddetme kararı aldığımı kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Kariyerime farklı fırsatlarla devam edeceğimin; Türkiye’nin yetiştirdiği bir yönetici olarak global iş dünyasında değer yaratmak amacıyla çalışmalarımı sürdüreceğimin altını çizmek isterim."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha