İlk kez bir bayramda boş kaldı

İlk kez bir bayramda boş kaldı
05 Mayıs 2022, 08:54
Sosyetenin gözde tatil beldesi ilk kez bir bayramda boş kaldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde jet sosyetenin tatil beldesi olarak bilinen ve yaz aylarında Holywood yıldızları ile dünyaca ünlü milyarderlerin akın ettiği tatil beldesi Türkbükü, otuz yıl sonra ilk kez bu kadar boş kaldı. Turizm sezonuna bayram ile birlikte start vermek isteyen otel, pansiyon, restoran ve beach clup işletmeleri hazırlıklarını tamamladı, sezonu açtı.

30 yıldır böyle boşluk görmedik

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre Türkbükü'nde her bayram ve turizm sezonunda tıklım tıklım dolan restoran ve beach clup iskeleleri bu kez boş kaldı. Yaklaşık 30 yıldır beldede turizm işletmeciliği yapan İlhami Kılıç, “Bodrum'da bayram kış aylarına denk gelse bile Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerden gelenler otelleri doldururdu. Zaten Türkbükü küçük bir yer ancak gördüğünüz gibi bu bayramda ne restoran ne beach cluplarda kimse yok. Beach clubımızı hareketlilik olur diye açtık ancak otuz yıldır bu beldede böyle boşluk görmedik, kriz gerçekten önemli zengin kesimide etkilemiş olmalı, hayal kırıklığı yaşadık” diye konuştu.

Türkbükü Mahalle Muhtarı Yücel Ertuğrul ise, “Evet turistik tesislerin tamamı açılmadı ama açanlar da hayal kırıklığı yaşadı. Ekonomik kriz herkesi etkilemiş, bu kadar boşluk olacağını düşünemezdik. Allah turizmciye, esnafa kolaylık versin” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Miraç Özdemir
06 Mayıs 2022, Cuma 03:07
Çok pahalı fiyat çekiyorsunuz millet oraya verecegi paraya villa kiralıyor daha mantıklı fiyatları biraz düşürün ??
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha