İlk hedefimiz Akdeniz...

İlk hedefimiz Akdeniz...
15 Kasım 2017, 15:48
Alman tur operatörü DER Touristik, 2018 yılının yaz sezonunda Akdeniz destinasyonlarına ve Akdeniz destinasyonlarına yönelik kruvaziyer tatillerine ağırlık vereceğini açıkladı.

Almanya’nın üçüncü büyük tur operatörü DER Touristik, gelecek sezonda Yunanistan, İtalya ve Hırvatistan’a yönelik daha fazla tatil imkanı sunacağını duyurdu. Diğer yandan Alman tur operatörü, 2018 yaz sezonunda Akdeniz destinasyonlarına yönelik cruise tatillerine de ağırlık vereceğini açıkladı.

Akdeniz destinasyonlarına odaklanacak

DER Touristik, 2018 yazında Alman turistlerin en çok tercih ettiği Akdeniz destinasyonlarına odaklanacak. DER Touristik’in 2018 yaz sezonu programını açıkladığı toplantıda, 2017 yaz sezonunda gerçekleşen satış, rezervasyon rakamlarına ilişkin herhangi bir sayısal veri paylaşılmazken; çeşitli krizler, Air Berlin’in iflası, Karayipler’de yaşanan kasırgalar nedeniyle DER Touristik’in finansal sonuçlar açısından bir önceki yıla göre daha zorlu bir dönem geçirdiği belirtildi.

Almanya’nın üçüncü büyük tur operatörü DER Touristik, bu yıl için rezervasyon ve satış rakamlarında genel olarak rakipleriyle benzer bir performans sergiledi.

2017’nin kazanan destinasyonları

DER Touristik için 2017 yaz sezonunun kazanan destinasyonları; çift haneli artış rakamına ulaşan Yunanistan, İtalya, Hırvatistan, Bulgaristan, Mısır, Tunus, Dominik Cumhuriyeti ve Kanada olarak açıklandı.

Öncelik Yunanistan’a

DER Touristik Orta Avrupa CEO’su Rene Herzog; 2018 yaz sezonunda da destinasyonlar ve ürünlere talep bakımından 2017’ye benzer bir seyir öngördüklerini belirtti. Herzog, bu öngörü doğrultusunda 2018 yaz sezonunda Yunanistan, İtalya, Hırvatistan ve Mayorka’da kıyı tatillerinin yanı sıra cruise tatillerine de ağırlık vereceklerini açıkladı.

DER Toristik destinasyonlara yönelik olarak, 2018 yaz sezonunda Yunan Adaları için 17 ek charter sefer düzenleyeceğini ve bu adalarda portföyüne 25 yeni otel daha ekleyeceğini açıkladı. Bunun yanı sıra DER Touristik, alt markası ITS aracılığıyla Taşoz (Thassos) ve Zakintos’ta (Zakynthos) müşterilerine ilk kez tatil seçeneği sunacak. Alman tur operatörü Aida Cruise aracılığıyla da Corfu ve Mayorka’ya yönelik altı yeni cruise turu sunacak.

Almanya’nın üçüncü büyük tur operatörü, diğer yandan özellikle Almanya pazarı için Mayorka, İtalya ve Hırvatistan’da daha fazla otelle anlaşmaya varacağını açıkladı.

Güney İtalya’da 70 yeni otel

Bunların yanı sıra DER Touristik, Güney İtalya’da yer alan 70 oteli daha portföyüne ekleyecek; charter firması Small Planet ile Kanarya Adaları’na yönelik 15 ek uçuş daha gerçekleştirecek ve 6 ek sefer ile Mısır’a yönelik uçak koltuk kapasitesini iki katına çıkaracak.

2018’de Türkiye ne batar, ne de çıkar…

Diğer yandan Türkiye’ye yönelik düşüş trendinin bu yılda devam ettiğini belirten DER Touristik yetkilileri, gelecek sezonda Türkiye’ye yönelik talebin aynı seviyelerde izleyeceğini ileri sürdü. Alman tur operatörü yöneticileri, Türkiye’ye yönelik otel portföyünü aynı seviyede koruyacaklarını bunun yanı sıra Türkiye’deki siyasi durumda ve Türkiye’ye yönelik talepte herhangi bir değişiklik yaşanmayacağını belirttiler.

Fiyatlar aynı seviyede kalacak

Firma tarafından yapılan açıklamada diğer yandan birçok destinasyonda genel olarak fiyatların geçtiğimiz yıl ile aynı seviyede olacağı; artan otel fiyatlarını düşük uçuş ücretleri ile kompanse edileceği ifade edildi. DER Tourtistik yetkilileri sadece İtalya ve Hırvatistan gibi popüler destinasyonlarda düşük ölçekli fiyat artışlarının yaşanabileceğine dikkat çekti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha