İlçe Seçim Kurulu, TÜRSAB Seçimleri'ni erteledi

İlçe Seçim Kurulu, TÜRSAB Seçimleri'ni erteledi
29 Kasım 2017, 14:18
Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu, 2 – 3 Aralık tarihlerinde düzenlenmesi planlanan TÜRSAB Genel Kurulu için erteleme kararı aldı. İşte seçimlerin ertelenmesi için sunulan o gerekçe…

Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu, 2 – 3 Aralık tarihlerinde düzenlenmesi planlanan TÜRSAB Genel Kurulu’nun ve seçimlerin ertelendiğini duyurdu.

Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“… Genel Kurul öncesinde gerek sözlü gerekse sosyal medyada ve üyeler arasında meydana gelen yazışma trafiğine bağlı olarak ortamın gerginleştiğinin tespit edilmesi ve Genel Kurul’a katılacak üyeler arasında önemli bir kutuplaşmanı meydana gelmesi dolayısıyla Genel Kurul salonunda ciddi bir kaos yaşanacağı öngörüldüğünden ve toplantı esnasında huzur ve sükunetin kontrol edilmesinin mümkün olmayacağı anlaşıldığından 23. Olağan Genel Kurulu’n ertelenmesini 24 11 2017 tarih ve 57 sayılı olağanüstü yönetim kurulu kararı ile aldıklarını bildirmiş olup,

İlçe Seçim Kurulu’nun görevi seçime yargı denetimi içinde tamamlamaktır. Seçim yerini tahsis etmek ile ilgili hazırlıkları yapmak, donanımları sağlamak yönetim kurulunun yetkisindedir.

Bu nedenle sürecin istemleri gibi 9.11.2017 gün ve 2010 / 57 sayılı kararımızla 2 - 3.12.2017 tarihinde yapılacak olan TÜRSAB seçimlerin ertelenmesine karardan bir suretinin müracaatları halinde itirazcılara tebliğine ve TÜRSAB’a gönderilmesine karar verildi.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha