İki turistik tren hattı daha geliyor

İki turistik tren hattı daha geliyor
26 Haziran 2019, 09:59
Ankara-Kars turistik tren seferlerini başlatan TCDD, bu özelliklere sahip iki treni daha hizmete sunmayı hedefliyor. İşte turistik trenlerin hizmet vereceği hatlar....

Ulaştırma ve Altyapı ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının ortak çalışması ile mayıs ayında Ankara-Kars arasında “Turistik Doğu Ekspresi” ilk seferini yaptı. Tren, Ankara-Kars seferini 32 saatte tamamlıyor. Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre Ulaştırma Bakanlığı’na, TCDD’nin, halen seferlerinin bulunduğu diğer Doğu ve Güneydoğu illerinden de benzer özelliklere sahip turistik tren için yoğun talep geliyor. Bakanlık, bu talep üzerine hazırlıklara başladı.

Ankara'dan Tatvan ve Diyarbakır'a da turistik tren

Bu kapsamda ilk aşamada Ankara-Tatvan ve Ankara-Diyarbakır arasında “turistik tren” seferlerinin başlatılması hedefleniyor. Kaynaklar, halen Ankara-Tatvan ve Ankara-Diyarbakır arasında tren seferlerinin bulunduğuna işaret ederek, “Ankara-Tatvan arası sefer yapan bir tren, Ankara-Diyarbakır arası sefer yapan da 2 trenin ‘turistik’ olarak adlandırılan özelliklerle donatılması ve bu şekilde sefer yapması gündemde” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha