“İki senede vaatlerimizi gerçekleştireceğiz; bizim yirmi seneye ihtiyacımız yok”

“İki senede vaatlerimizi gerçekleştireceğiz; bizim yirmi seneye ihtiyacımız yok”
15 Kasım 2017, 09:51
Muhalefet cephesinin iki önemli ismi Hasan Erdem ve Firuz Bağlıkaya, Alanya’da “muhalefet asla bölünmeyecek” mesajı verdi. İki lider, Alanya buluşmasında önemli mesajlar verdi. İşte ayrıntılar…

Muhalefet cephesinin iki önemli ismi “Güçlü TÜRSAB Platformu” lideri Hasan Erdem ve “Değişim Hareketi” lideri Firuz Bağlıkaya, Alanya’da gerçekleşen yemekli toplantıda bir araya gelerek, önemli açıklamalarda bulundular.

Side ve Alanya BYK Başkanları da katılım gösterdi

Murat Çeviker ve Bilal Korkmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen, 124 acenta temsilcisinin katıldığı toplantının davetlileri arasında Side BYK Başkanı Ahmet Özden ile Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu da vardı. Bölge sorunlarının konuşulduğu yemekte sıkıntılarını dile getiren Alanyalı acentalar, dertlerini mevcut yönetimle paylaştıklarını, ancak hiçbir sonuç alamadıklarını söylediler.

“Müze biletlerinden %5’ler ile 40 milyon TL’mizi aldılar”

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda ses getirecek açıklamalar yapan Hasan Erdem, “Kongreye gelin, oyunuzu kullanın. Bizim için hiçbir şey yapmayan yönetimi gönderin. Dil bilmeyen turizmciden TÜRSAB Başkanı olur mu? Müze biletlerinden %5’ler ile 40 milyon TL’mizi aldılar. Böl parçala yönet taktiği ile bizi kandırdılar. Biz, Firuz Bey ile kararlaştırdık. İki dönemden fazla başkanlık olmayacak. Koltuğa yapışanları istirahate göndereceğiz. Firuz Bağlıkaya’ya çok teşekkür ediyorum. Muhalefet kesinlikle bölünmeyecek!” dedi.

“Artık yeter diyoruz!”

Hasan Erdem’in ardından sözü Firuz Bağlıkaya aldı ve “Artık yeter diyoruz! Dünyada gelişen trendlere hakim, çağın gerisinde kalmayan bir yönetim istiyoruz. Gençlerin önünü açacağız. Bizim mesleğimiz son derece onurlu bir meslek. Seyahat acentacılığı vatana hizmettir. Çok önemli işler yapıyoruz. Cari açığı biz kapatıyoruz. Mesleğinizi değiştirmek istemiyorsanız, başkanınızı değiştirin” dedi.

“Bizim yirmi seneye ihtiyacımız yok”

Değişim’i gerçekleştirmek için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini belirten Bağlıkaya, “Muhalefetin nasıl birleştiğini soruyorlar. Hasan Erdem ile bu kararı almamız sadece 15 dakika sürdü. Çünkü dertlerimiz ve sorunlarımız aynı. Biz iki senede tüm vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bizim yirmi seneye ihtiyacımız yok.” açıklamasında bulundu.

Genişletilmiş ve şişirilmiş BYK toplantıları…

Mevcut yönetimin üyelerinin sorunlarını görmezden geldiğini ifade eden Firuz Bağlıkaya, “Bir tek genişletilmiş ve şişirilmiş BYK toplantılarını biliyorlar. Eş - dost toplanıp yemek yiyorlar. Sadece seçim çalışması yapıyorlar. Bizimle ilgili hiçbir şey yapmıyorlar! Tur ve transfer yapamıyoruz. Bilet satamıyoruz. Hava yollarının internet sitelerinde bilet acentalarından daha ucuza satış yapılıyor. Öncelikle mesleğin içindekileri koruyacaksınız! Sizin işiniz bu meslekte belgesini almış insanların hak ve hukukunu korumaktır.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha