HIKVISION

İflas haberleri hatalı!

İflas haberleri hatalı!
18 Eylül 2019, 09:48
İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflas edeceğine yönelik haberlerin doğru olmadığı belirtildi.

Bazı medya kuruluşlarının İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un olası 'iflası' hakkındaki haberlerinin İngilizce'den yanlış çevirilerin sonucu olduğu belirtildi. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un analizinde iflasa karşı korunma prosedürüne yönelik işlemlerin Thomas Cook'un iflas edebileceğine yönelik şekilde haberleştirildiği belirtildi.

Açılabilecek davalara karşı korunma amaçlı

17 Eylül’deki Bloomberg raporunda Thomas Cook Group'un ABD İflas Kanunu'nun 15. Bölümüne uygun olarak ABD iflas davası açtığına dair bilgiler yer alıyordu. Bu prosedür iflasa yönelik değildi. Ancak başka bir ülkenin topraklarında yeniden yapılanma sürecinin devam ettiği bir zamanda iflas davalarına karşı korunma amaçlıyordu.

ABD'de açılan dava Thomas Cook’un ABD’deki şirketi'nin Thomas Cook yönetimi ve hissedarlarının Çinli Fosun Grubu ile sonuçlandırmayı planladıkları yeniden yapılanma sürecini aksatmayı amaçlayan iflas davalarından korunmasını sağlıyordu.

27 Eylül’de grubun alacaklıları Thomas Cook’un borç yeniden yapılandırma planına oy vermek zorunda kalacaklar ve sonrasında Fosun’la anlaşmaya yeşil ışık yakılacak.

Vestnik ATOR'a demeç veren bir yetkili, “ABD İflas Kanunu'nun 15. Bölümüne göre, yeniden yapılanmayı bozmayı amaçlayan temelde baskın eylemlere karşı koruma prosedürü, büyük uluslararası anonim şirketlerin yeniden düzenlenmesi için standart prosedür” dedi.

ATOR'daki analize göre Thomas Cook grubunun iflas ettiğine dair bilgiler doğru değil. Thomas Cook'un Rus iştiraki nedeniyle tehlike altında olduğunu söylemek için hiçbir sebep yok.

Etiketler:thomas cook fosun
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha