ICCA'da üst düzey ayrılık...

ICCA'da üst düzey ayrılık...
03 Temmuz 2018, 10:25
Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği'nin 16 yıllık CEO'su görevinden ayrılıyor.

Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği'nin (ICCA) Yönetim Kurulu, uzun yıllardır görevde bulunan CEO'su Martin Sirk'in Temmuz 2018'in sonunda görevinden ayrılacağını duyurdu. 2002 yılında ICCA'nın CEO'su olarak görev üstlenen Martin Sirk, kuruluşun 97 ülkede 600 üyeden 1100 üyeye ulaşmasına büyük katkılar sağladı.

Ayrılıkla ilgili açıklama yapan Martin Sirk, “16 yıl, herhangi bir görev için son derece uzun bir süre. Bu dönem içerisinde beraber çalıştığım Amsterdam'daki ve dünyanın dört bir yanındaki bölge ofislerimizle gurur duyuyorum. Görev yaptığım dönem içerisinde yaşadığımız birçok değişiklikle birlikte ICCA'nın eşsiz kültürünü korumada önemli bir rol oynadığıma inanıyorum. Bu olağanüstü birlikte çalışmaktan büyük bir keyif aldım ve onur duyuyorum’’ dedi.

ICCA'nın CEO seçim ve değerlendirme süreci için bir kariyer şirketi ile anlaştığı gelen bilgiler arasında. Yeni CEO görevi devralana kadar derneğin yönetiminden ICCA CVO (Chief Value Officer) Dennis Speet sorumlu olacak.

ICCA Başkanı Nina Freysen Pretorius ise Martin Sirk'in ayrılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Martin'e uzun yıllara dayanan hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. ICCA’nın bir sonraki döneminin temellerini attı. ICCA Kurulu yeni dönem için iddialı ve uzun vadeli vizyonumuzu gerçekleştirmede bizimle birlikte çalışacak en doğru kişiyi belirleyecektir. İş alanımızı genişletmek ve üyelerimize yeni ve daha da iyi hizmetler sunmak için birçok zorluğun yanı önemli fırsatların olduğunu tahmin ediyoruz. Derneğimizin geleceğinin çok parlak olduğunu inanıyorum.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha