İç hat uçak biletlerinde yeni dönem başladı

İç hat uçak biletlerinde yeni dönem başladı
15 Ekim 2019, 14:08
İç hat uçak biletleri için belirlenen yeni tavan fiyat havayolu şirketleri tarafından bilet fiyatlarına yansıtılmaya başlandı.

Bayram ve tatil dönemlerinde iç hat uçak bilet fiyatlarının astronomik artışını engellemek adına 6 yıl önce ekonomi sınıfında tavan ücret uygulaması konulurken, yeniden belirlenen tek yön için 450 TL’lik tavan ücret havayolu şirketleri tarafından bilet fiyatlarına yansıtılmaya başlandı.

Havayolu şirketleri, artan maliyetleri gerekçe göstererek iç hat bilet fiyatlarında 2017 yılında 352 TL’ye çıkarılan tavan ücretin artırılmasını talep ediyordu. Geçtiğimiz günlerde bayram ve tatil dönemi de dahil ekonomi sınıfında tavan ücret 450 TL’ye çıkarılırken, bilet satışları da yeni tavan ücretine göre yapılmaya başlandı.

Havayolu şirketlerinin bilet satış sayfalarında yoğun taleplerin alındığı noktalara yeni tavan ücretin uygulandığı görüldü. Taleplerin yoğun olduğu noktalara ekonomi uçuşlarında tek yönde sınıflarına göre bilet fiyatları da değişiyor.

Yorumlar
Ali Karaduman
16 Ekim 2019, Çarşamba 09:11
Tavan fiyatı en düşük sınıf için uyguluyorlar yalnız. THy ye bakın. Ecofly diye promosyon sınıfına uyguluyorlar. Bu kandırmacadır.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha