İbra olamayan Başaran Ulusoy yönetimi denetimi Bakanlığın yapmasını istedi

İbra olamayan Başaran Ulusoy yönetimi denetimi Bakanlığın yapmasını istedi
17 Mart 2018, 15:29
Genel Kurul'da ibra olamayan Başaran Ulusoy yönetimi, Bakan Numan Kurtulmuş'a dilekçe yazarak, dönemlerine ilişkin denetimleri Bakanlığın Teftiş Kurulu'nun yapmasını istedi.

Eksi TÜRSAB yönetimi, görevde oldukları son iki yılın denetlenmesi için Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a dilekçe yazarak Bakanlığın Teftiş Kurulu'nu görevlendirmesini istedi.

"Anadolu'dan acentalar gelmemişti"

Kongrenin birinci gününde Anadolu'dan acentaların salona intikal etmeden ibra oylaması yapıldığının belirtildiği dilekçede, "1600 oyla" ibra edilmediklerine dikkat çekildi.

"Bu durumu kabul etmemiz mümkün değil"

İbra edilmeme durumunun "çeşitli kongre oyunları" ile gerçekleştirildiğinin iddia edildiği dilekçede "Bu ibra edilmeme durumunu kabul etmemiz mümkün olmamakla birlikte, yönetime yeni seçilen meslektaşlarımızca spekülasyon konusu yapılmakta ve hepimiz haksız yere karalanmaya çalışılmaktayız" denildi.

Yorumlar
Ömer Tümer
18 Mart 2018, Pazar 11:23
Bu haberdeki yanlışları bulalım 1. Anadoludan kendinize oy verecek delegeleri cuma gününden getirdiniz... 2. cuma akşamı 2200 ( aynen bu rakamı yazdınız) delegeye yemek verdiniz... 3. Ibra oylaması cumartesi gecesi 21.00 e kadar sürdü 4. Ibra oylamasında aldığınız 9 oyu daha silin, çünkü yönetim kurulu ibra oylamasında oy kullanamaz, siz kullandınız.
Halil EROL
17 Mart 2018, Cumartesi 04:05
Bakanlıktan bu şekilde talepte bulunmaları en tabii haklarıdır. Genel Kurulun vermiş olduğu İBRA ETMEME kararına gölge düşürecek ifadelerin dilekçede yar alması genel kurulda bulunan ve bu kararda imzası olan delegeye en büyük saygısızlıktır. Mevcut yönetim geçmiş yönetimin hem faaliyet raporu hemde denetim raporunun ibra edilmemesi doğrultusunda yasal süresi içerisinde hem birlik hemde iştiraklerimiz ile ilgili “SORUMLULUK DAVASI” açması gerekmektedir. TÜRSAB yönetiminin bu konuda çalışma yaptığını biliyorum. Yakın zamanda dava konusu yapılacak bu konu hakkında dava fazla söze gerek yok. Türkiye Cumhuriyeti adaleti en doğru kararı verecektir.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha