IATI ve Sabre, dağıtım ve teknoloji servislerinde işbirliğine gidiyor

IATI ve Sabre, dağıtım ve teknoloji servislerinde işbirliğine gidiyor
11 Haziran 2019, 09:12
IATI ve Sabre, dağıtım servisleri ve teknoloji servisleri konusunda işbirliği anlaşması imzaladı.

Türkiye’nin önde gelen online seyahat şirketi ve seyahat servisleri platformu IATI ile global seyahat endüstrisinin önde gelen teknoloji sağlayıcı şirketi Sabre, dağıtım servisleri ve teknoloji servisleri konusunda işbirliği anlaşması imzaladı.

Yapılan bu anlaşma ile IATI’nin 80 ülkedeki 38 binden fazla seyahat acentesi Sabre’in 420’den fazla havayolu, 750.000 otel, yüzlerce tur operatörü, tren, araba ve yat kiralama tedarikçilerinden oluşan GDS pazarına erişim sağlayıp dünyanın her yerinde kişiselleştirilmiş seyahat paketleri satabilecek. Geniş ürün yelpazesi, hızlı cevap süreleri ile Sabre çözümleri IATI acentelerine müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayıp özel fiyatları ve ek servisleri ile de seyahat deneyimlerini daha da geliştirecek. Aynı zamanda IATI, Sabre’ın rezervasyon sonrası otomasyon sistemleri ve gelir optimizasyon araçları ile etkinliğini arttırırken maliyetlerini düşürüp karlılığını daha da arttıracak.

Yapılan bu işbirliği hacminin 120 milyon USD’ye ulaşması bekleniyor.

2011 yılında faaliyete başlayan IATI, bağlı seyahat acentelerine kolay kullanılabilir kullanıcı arayüzü ve gelişmiş kullanıcı deneyimi ile modüler, genişletilebilir ve güvenli bir teknolojik dağıtım platformu sağlıyor. IATI, merkezi Türkiye dışında, Almanya, İsrail, Rusya, Ürdün, Mısır, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan, Irak, Lübnan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya ve dünyada 64 ülkede daha online seyahat hizmetleri sunuyor.

Levent Aydın: Her iki şirketin de coğrafik büyüklüğü artacak

“Amacımız seyahat acentelerine, bireysel müşterilere ve tedarikçilere en etkin ve kullanıcı dostu çözümleri sunmak” şeklinde konuşan IATI Yönetim Kurulu Başkanı Levent Aydın; kararlı uluslararası bir büyüme yolculuğuna çıktıklarını ve Sabre ile kurulan bu stratejik ortaklığın her iki şirketin de coğrafik büyüklüğünü arttırmasına imkan sağlayacağını ve iş ortaklarına sundukları servis ve teknolojileri daha da geliştireceğinin altını çizdi.

Yolcu sayısında yüzde 55 büyüme

Nisan 2019 itibari ile dış hatlar havayolu yolcu pazarının %39’una sahip olan IATI, Türkiye seyahat pazarında lider konumda bulunuyor. Tüm ekonomik koşullarda faaliyet gösteren IATI, 8 yıl önceki kuruluşundan beri toplam yolcu sayısı bazında yılda ortalama %55 büyüme sağlamıştır.

“IATI gibi kararlı ve ileriyi düşünen bir partnerle anlaşmaktan mutluyuz”

Dünyada 80 ülkede faaliyet gösteren IATI’nin yerel varlık ve güçlü uluslararası büyüme perspektifini birleştirmeyi başardığını söyleyen Sabre Online Başkan Yardımcısı Sean McDonald, günümüz seyahat müşterilerinin giderek daha fazla önem verdiği sorunsuz kullanıcı deneyiminin sağlanmasında teknolojinin payını kavramış IATI gibi kararlı ve ileriyi düşünen bir partnerle anlaşmaktan heyecan duyduklarını ifade etti.

Yorumlar
ümit ural
12 Haziran 2019, Çarşamba 07:53
Capavia olarak tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.
Belgin
11 Haziran 2019, Salı 09:36
İATİ'ye de bu yakışır başarılarınız daim olsun tebrikler..
Emre Can Aktaş
11 Haziran 2019, Salı 05:49
Kendilerini sürekli geliştiren, acentelerden gelen geribildirimleri mümkün olduğunca hızlı çözüme kavuşturmaya çalışan, acenteleri sömürü merkezleri olarak görmekten ziyade kazan-kazan anlayışına sahip IATI yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ederiz. ErzTur Seyahat Acentesi
Tamer aksu
11 Haziran 2019, Salı 04:18
İati gibi büyük bir firmayla ilk günden çalıştığım için gururluyum başarılar iati
Sapphire Turizm
11 Haziran 2019, Salı 04:12
Dünya çapında hizmet veren bir firma ve neredeyse Türkiye pazarının %99 una hakim olan bir şirketin ortaklığı; Tüm acentelere fayda sağlayacaktır. Böylesi kritik bir ortaklık için IATI Ve ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
Tamer aksu
11 Haziran 2019, Salı 04:08
İati gibi bi firmanın ilk günden iş ortağı olmaktan gurur duyuyorum tebrikler iati
Tarık koç
11 Haziran 2019, Salı 03:58
Tebrikler İATİ Türkiye pazarında hızlı piratik sistem arayüzüyle acentalatın olmassa olmazı bu pazarda iyiki varsın İATİ
Erol Akarsu - İnistanbul Turizm
11 Haziran 2019, Salı 03:27
Seyahat acentalarına en etkin yazılım çözümü ve iş ortaklığı sunan IATI ile 2012 yılından bu yana birlikte çalışıyoruz. Yenilikçi çözüm anlayışı ile yerel ve global pazarda farklı açılımlar sağlıyorlar. Bize bu anlamda büyük katkı sağlayan iş ortağımız ile gelecekte yepyeni projelerde çalışacağımıza inanıyoruz. İnistanbul Turizm ve Yatçılık
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha