I-MICE, yoluna 'Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği' olarak devam edecek

I-MICE, yoluna 'Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği' olarak devam edecek
21 Nisan 2018, 22:15
Turizm sektörünün en dinamik STK'larından biri olan Uluslararası MICE Derneği, gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurul'da ismini Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği olarak değiştirdi.

Uluslararası MICE Derneği 21 Nisan 2018 Cumartesi günü İstanbul'da CVK Park Bosphorus Hotel'de gerçekleştirdiği 1. Olağanüstü Genel Kurul'unda yoluna Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (International Association of Mice Industry) olarak devam etme kararı verdi.

Yönetim kurulu 9 kişi oldu

Olağanüstü Genel Kurul'da derneğin yönetim kurulunun 5 asil + 5 yedek üye yerine 9 asil ve 9 yedek üye olarak revize edildi.

Olağanüstü Genel Kurul'da derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Serdar Söyler, 2017 yılında sektör paydaşlarına yönelik 7 adet eğitim, 1 adet sosyal sorumluluk projesi, 2 adet yurt içi fam trip, 2 adet yurt dışı fam trip ve 3 adet network etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hüseyin Kurt: Yüksek enerjili bir derneğiz

Uluslararası MICE Derneği'nin yüksek enerjili bir dernek olduğuna dikkat çeken 2. Başkanı Hüseyin Kurt, önlerinde yapacakları çok iş olduğunu belirterek, bunu başaracak gücü ise 30 kişiden oluşan "İcra Kurulu"ndan aldıklarını söyledi.

Dernek olarak yeni dönemde de sektör paydaşları ile birlikte hareket edeceklerini anlatan Hüseyin Kurt, sözlerine şöyle devam etti: "Unutulmamalıdır ki sektör paydaşlarıyla aynı masada oturup sorunları ve problemleri birlikte konuşmuyorsanız çözüm bulunması ve projeleri de birlikte üretmiyorsanız başarıya ulaşması mümkün değildir. Biz de bu bağlamda yeni yönetim takımımızda otel, transport, dekor, ses-ışık-teknik, insan kaynakları, sanatçı menajerliği, rehber, ajans – prodüksiyon, bilişim, ozalit – baskı, fuar, animasyon ve eğlence hizmetleri, yüzer tesis işletmeleri sektörlerinde faaliyet gösteren dostlarımızı aramıza aldık."

Mali Kanji: Artık çok daha güçlüyüz

Önlerinde üç yıllık yoğun bir ajanda olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Mali Kanji ise "İcra Kurulu üyelerimizin gözetiminde olacak çalışma grupları ve komisyonlarımız üretmek için göreve talip olduk ve yola koyulduk. Hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağımıza inancımız tam" diye konuştu.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği'nin yeni yönetimi

Olağanüstü Genel Kurul sonrası yapılan ilk toplantıda seçilen yönetim listesinde görev dağlımı şu şekilde gerçekleşti:

Serdar Söyler - Yönetim Kurulu Başkanı

Hüseyin Kurt - 2. Başkan

Işıl Özmen - Genel Sekreter

Mali Kanji - Sayman Üye

Umut Kaya - Üye

Serdar Uğur Girgin - Üye

Nurçin Yürekli - Üye

Ferhat Özdemir - Üye

Kubilay Şahin - Üye

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha