Hüseyin Özdamar ANFAŞ'ın genel müdürü oldu

Hüseyin Özdamar ANFAŞ'ın genel müdürü oldu
02 Ağustos 2018, 14:40
Yeniden yapılanmasını devam ettiren Anfaş'ta genel müdürlük bayrağını Hüseyin Özdamar teslim aldı.

Antalya’da uzun yıllardır Türk Standartları Enstitüsü Akdeniz Bölge Koordinatörü olarak görev yapan Hüseyin Özdamar; ANFAŞ Yönetim Kurulu kararı ile ANFAŞ Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Hüseyin Özdamar Kimdir?

1960 yılında Burdur’da doğan Hüseyin Özdamar, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu.

30’un üzerinde yurt içi ve yurt dışı platformlarda mesleki eğitimler alan Hüseyin Özdamar, 1982 -1990 yılları arasında ASELSAN – Askeri Elektronik A.Ş.’de ve Roketsan – Roket Sanayi A.Ş.’de görev yaptı.

1991 yılında Türk Standartları Enstitüsü Burdur İl Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Özdamar, 2013 yılına kadar kurum içinde üst düzey görevlerde yer aldı. 2013 yılından 2018 Temmuz ayına kadar Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü görevini gerçekleştirdi. 2018 yılı içinde ANFAŞ Yönetim Kurulu’nda yer alan Hüseyin Özdamar, 19 Temmuz 2018 tarihinde ANFAŞ Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Mesleki kariyerinin yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında birçok uluslararası etkinliklerde Türk Standartları Enstitüsü’nü temsil etti. Tetkikçi ve Baş Tetkikçi olarak 1500’e yakın kuruluşta denetimler gerçekleştirdi. Hüseyin Özdamar, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha