Hüseyin Kurt'tan tepki: Bu yasakçı zihniyet neden?

Hüseyin Kurt'tan tepki: Bu yasakçı zihniyet neden?
15 Ağustos 2022, 09:18
Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Başkanı Hüseyin Kurt 'Zeytinli Rock Festivali'nin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Başkanı Hüseyin Kurt bu yıl 11’incisinin yapılması planlanan, 5 gün sürecek, 70 müzik grubunun sahne alacağı “ Zeytinli Rock Festivali “ etkinliğine Burhaniye Kaymakamlığı tarafından yasaklanmasına tepki gösterdi.

Tedbir ve önlem almak varken etkinliğin yasaklanmasını anlayamadığını belirten Kurt, şu ifadeleri kullandı:

" Açıklamaya baktığımızda geçmiş senelerde yaşandığı ve şikayete konu olduğu iddia edilen güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları ve ortaya çıkan istenmeyen durumlar gerekçe gösterilerek kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru ve çevrenin korunması amacı gösterilerek ilgili festivale izin verilmedi. (Yasaklandı!)

Yasakçı zihniyete başvurmak neden?

Evet tedbir ve önlem almak, kural getirmek, düzenleyici firma İle daha fazla iletişim ve işbirliği içerisinde kalarak yukarıda bahsi geçen ve iddia edilen şikayetlerin önüne geçmek mümkünken yasakçı zihniyete başvurmak neden?

Bu ardı arkası kesilmeyen yasaklar ve artık neredeyse hayat tarzına müdahale edecek kadar sivrilmek neden?

Bu çember içerisinde hep birlikte yaşamıyor muyuz? Bu yasaklar, ötekileştirmeye varan kısıtlamalar ve gruplaştırma neden?

İnsanların evlerine götüreceği ekmeğe mani olmuyor musunuz?

Kaldı ki dünyayı etkisi altına alan pandemi belasının en fazla etkilediği sektörlerin başında kongre, toplantı, fuar, etkinlik ve organizasyonlar gelirken 70 civarında müzik grubunun ve 50 civarında sektör paydaşının içerisinde olacağı bir festivale izin vermemek neden?

Bu insanların zorlu geçen bu süreçte, ayağa kalkmaya ve yaralarını sarmaya çalışırken evlerine götürecekleri ekmeğe de mani olmuyor musunuz?

Elbette ki kamunun toplum yararı ve huzuru düşünülerek alacağı her türlü karara saygı duyar ve desteleriz. Lakin, müziğin pozitif enerjisi, coşkusu, birleştirici ve bütünleştirici tarafına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız varken gelin bu yasaklara başvurmayın..

Hayat tarzlarına ve beklentilere daha fazla göz açın, kulak verin..

Yasaklamak, izin vermemek yerine ilgili düzenleyici firmalarla daha fazla iletişim içerisinde olun..

Bu vesileyle; ilgili regülasyonlar dahilinde müzik yayın saati kısıtlamasının da ivedilikle gözden geçirilmesi başta eğlence sektörü olmak üzere ülkemize ve güzide şehrimize bunun için gelen münferit misafirler, destinasyon düğünleri, ilgili organizatörler ve toplumun geniş bir kesimi tarafından beklenmektedir..

Müzikle bir arada kalmak dileğiyle."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha