Hostech by TUSİD'de icra şoku

Hostech by TUSİD'de icra şoku
01 Kasım 2018, 12:17
Turizm sektörünün en önemli tedarik fuarlarından biri olan Hostech by TUSİD'de icra şoku... Fuar salonu mühürlendi, tedarikçiler ürünlerini sergileyemedi.

Turizm sektörünün en önemli tedarikçi fuarlarından olan Hostech by TUSİD'de, fuar salonu icra nedeniyle mühürlenince son dakika krizi yaşandı.

CNR Fuar Merkezi'nin 2 numaralı salonuna gelen icra nedeniyle, salonda yer alan şirketlerin bir kısmı fuara katılamazken, diğer kısmı da kendilerine gösterilen yerlere razı olmak zorunda kaldı...

TUSİD Yönetimi öfkeli!

TUSİD yönetiminin yaşanan olaydan büyük rahatsızlık duyduğu ve iki yıl sonra yapılacak fuarın yerinin değiştirilmesini gündeminde tuttuğu gelen bilgiler arasında.

Yaşanan mağduriyetlerin, diğer salonlardaki firmaların kendi alanlarından fedakarlıkta bulunarak giderilmeye çalışıldığını anlatan TUSİD yetkilileri, sorunların karşılıklı anlayış içinde çözüldüğünü ileri sürdü.

Katılımcılar öfkeli

Salon haczinden dolayı satın aldıkları alanları kullanamayan şirketler ise fuar şirketine ve TUSİD yönetimine öfkeli. Uluslararası boyuta ulaşmış böylesi bir fuarda yaşanan olayın izzahının mümkün olmadığını dile getiren şirket yöreticileri, yabancı satınalmacılara rezil olmamak için fuara katılmak zorunda kaldıklarını söylediler.

En fazla mağduriyeti ise 2. salondan yüksek metrekareli stand alanı kiralayan şirketler yaşadı. İhtiyaç duydukları geniş stand alanı nedeniyle fuardaki "boşluklara" yerleştirilemeyen markalar, yaptıkları onca hazırlığa rağmen fuara katılamadılar.

TUSİD'in yeni başkanı sessiz kalmayı tercih etti

Fuar salonuna gelen icra ve sonrasında üyelerinin yaşadığı mağduriyeti sormak için ulaşmaya çalıştığımız TUSİD'in yeni başkanı Güçlü Kaplangı ise sessiz kalmayı tercih etti. Yönetimi sektörün en önemli olganizasyonundaki icra krizi ile devralan Güçlü Kaplangı'nın fuara ilişkin ne tür tedbirler alacağı sektörde merakla bekleniyor.

Her şeye rağmen...

Fuarın yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ziyaretçi ve yabancı satınalmacı sayısı açısından oldukça verimli olduğunu söyleyen katılımcılar, Hostech by TUSİD'in vazgeçilebilecek bir fuar olmadığının altını çizdiler.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha