Hollanda’nın Antalya Fahri konsolosu Yıldıray Karaer oldu

Hollanda’nın Antalya Fahri konsolosu Yıldıray Karaer oldu
24 Kasım 2022, 09:03
Hollanda’nın Antalya Fahri konsolosluk görevine Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer getirildi.

Hollanda’nın Antalya Fahri Konsolosu 23 yıldır aralıksız sürdüren Titiz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Titiz’in ayrılması nedeniyle Hollanda’dan Türkiye’ye ve dünyanın çeşitli bölgelerine turist taşıyan Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer getirildi.

Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından Akra Barut Otel’de fahri konsolosluk görevine getirilen Yıldırak Karaer için tören düzenlendi.

Hollanda Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands Karaer’in fahri konsolosluk görevine gelmesiyle iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da güçleneceğini belirtti.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer de, Hollanda’da ilk uçak şirketini kurduklarını Türkiye’ye önce 180 bin, daha sonraki yollarda 1,2 milyon Hollandalı turist getirdiklerini anımsattı.

Bu sayının daha sonra 750-800 bin dolayına düştüğünü anlatan Karaer, ‘’Antalya’ya her yıl 500 bin Hollandalı turist geliyor. Önümüzdeki yıllarda Türkiye turizmde daha da parlayacak diye düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte yeniden 1 milyonun üzerinde Hollandalı turistin Türkiye’ye geleceğini hedefliyoruz’’ dedi. (turizmdays)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha