Hollanda’dan güzel haber: Satışlar iki kat arttı

Hollanda’dan güzel haber: Satışlar iki kat arttı
09 Ocak 2018, 18:13
Hollanda’da düzenlenen Vakantiebeurs Turizm Fuarı’na katılan ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Hollandalılar Türkiye'yi özlemiş. Bu seneki ilgi geçen yıldan en az iki kat fazla” dedi.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yönetimi çalışmalarına devam ediyor. 9 - 14 Ocak arasında Hollanda'nın Utrecht kentinde düzenlenen Vakantiebeurs Fuarı'na katılan ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Hollanda'dan güzel haberler verdi.

"Hollanda'da işler yolunda" diyen Dahaoğlu, "pazar günü fuar sona erecek, ilk günden gördük ki Hollandalılar Türkiye'yi gerçekten özlemiş. Bu seneki ilgi geçen senenin en az iki katı fazla. Hollanda pazarının en büyüğü konumundaki Corendon, Türkiye satışlarını da ikiye katlamış durumda. Bilindiği üzere çok yeni bir de karar aldılar, Gazipaşa - Alanya Havalimanı'na (GZP) ek seferler koydular. Bunda Alanyalı Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun da ciddi katkısı var.

Avrupa ile yaptığı sıcak ve samimi temaslar bu artışta büyük pay sahibi. Üstelik bunu Hollandalılar söylüyor. Bakanlık da çok ciddi bir çalışma yapmış, büyük bir stant kiralamış. Kültür ve Turizm Müsteşarı Ömer Arısoy da standımızı ziyaret etti. Biz de kendisine aynı zamanda ALTAV Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel'in hediyesi, ipek kozası tablosunu kendilerine takdim ettik. Devam eden günlerde de Alanya için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Fuara katılan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili de çalışmalara destek verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha