Hindistan’da Truva tanıtımı

Hindistan’da Truva tanıtımı
09 Şubat 2018, 10:48
Türkiye’nin dünya kültür mirası “Troia Antik Kenti” uluslararası fuarların da ilgi odağı oluyor. Troia Antik Kenti, son olarak Hindistan’da düzenlenen SATTE Fuarı’nda tanıtıldı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20’nci yılı “2018 Troia Yılı” olarak ilan edilen, dünyanın en ünlü antik kentlerinden Troia, son olarak Güney Asya’nın en büyük turizm ve gezi fuarlarından SATTE 2018’e taşındı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi şehrinde gerçekleştirilen Güney Asya Gezi ve Turizm Fuarı - SATTE 2018’in en çok ilgi çeken noktası “Truva Atı” oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın partner ülke statüsünde 408 metrekarelik dev bir standla katıldığı fuarda, Türkiye’nin oluşturduğu “Truva Atı” maketi ziyaretçilerin fotoğraf çekim noktasına dönüştü.

Türkiye’nin Hindistan Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar ile Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Dr. H. Ziya Taşkent’in açılışını yaptığı Türkiye standını ziyaret eden Yeni Delhi Turizm Bakanlığı yetkililerine “2018 Troia Yılı”, “Troy Antik Kenti” ve “Gelibolu Tarihi Yarımadası”na ilişkin bilgiler aktarıldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren 27 tur operatörü, seyahat acentası, kamu kurumları ile tanıtma derneklerinin yer aldığı Bakanlık standında OTOAI (Outbound Tour Operators Asociation of India), TAFI (Travel Agents Federation of India) gibi turizm birlikleri ve Thomas Cooks, Cox & Kings gibi tur operatörleriyle de görüşmeler gerçekleştirdi.

SATTE 2018 Fuarı’nda gerçekleştirilen görüşmeler ile 2018 yılı rezervasyonları Türkiye’yi ziyaret edecek Hintli turist sayısında yaklaşık yüzde 35 - 40 artış yaşanacağını işaret ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha