HIKVISION

Hindistan Antalya arasında düğün uçuşları geliyor!

Hindistan Antalya arasında düğün uçuşları geliyor!
13 Mayıs 2019, 16:16
Dünyaca ünlü düğün organizatörlerini buluşturan IMWF 2019, Antalya Rixos Premium Belek’te görkemli bir açılışla başladı. Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak düğün pazarında dünya lideri Hindistan ile Antalya arasında direkt uçuşlara başlanacağının müjdesini verdi.

Türkiye’nin MICE ve Wedding alanında payını arttıran çalışmalara imza atan ve bu yıl 4.sü düzenlenen International MICE & Wedding Forum-IMWF 2019, Antalya Rixos Premium Belek’te görkemli bir açılışla başladı. IMWF 2019’a; Hindistan, BDT ülkeleri ve Dubai başta olmak üzere onlarca ülkeden, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörüne yön veren karar vericileri katıldı. 16 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan IMWF’de, yüksek sayıda acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen otel havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisi bir araya geldi. 2 milyon Euro bütçesi ile IMWF; MICE ve Wedding sektörünün en iyilerini Antalya’da buluşturdu.

Hindistan Antalya arasında charter uçuşlar Kasım'da başlıyor

IMMF'yi düzenleyen Inventum Global’in yetkilileri basın toplantısında Hindistan ile ilgili atacakları yeni adımlardan bahsetti. Inventum Global’in ortağı Fuat Ersoy önümüzdeki Kasım ayında Hindistan ve Antalya arasında kurumsal toplantı grupları ve düğünler için, uçaklı paket tur satışına başlayacaklarını söyledi. Uçaklı paket tur satışlarının düğün ve toplantı gruplarının Türkiye’ye gelmesi için büyük katkı sunacağını belirten Ersoy, " Böyle bir adımı bugüne kadar kimse atmamıştı. Bunu ilk biz yapıyoruz ve yapacağımız çalışmanın sonuçların paylaşacağız.’’ diye konuştu. Kasım'da Hindistan'dan Antalya'ya başlayacak charter uçuşlarıNisan'a kadar devam edecek.

En iyi olanları bir araya getirdik

2 milyon euro bütçesi ile herhangi özel bir kurumun bugüne kadar yaptığı en büyük etkinlik olan ve 12-16 Mayıs tarihleri arasında Antalya Rixos Premium Belek Otel'de gerçekleşen IMWF 2019 Açılış konuşmasını yapan International MICE &Wedding Forum (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy ‘’Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz IMWF, dünyada ki MICE ve destinasyon düğün sektöründe ki en iyi isimleri bir kez daha Antalya’da buluşturduk. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz IMWF, tüm dünyada çok büyük bir yankı uyandırarak taleplerde ciddi bir artışa yol açtı. Bu çalışmanın yansıması olarak IMWF 2019’a rekor düzeyde bir katılım başvurusu oldu. Bizde bu başvurular içerisinden en iyi, etkili olanları seçerek bir araya getirdik. Sektörün tam kalbinde yer alırken, bir yandan da sektör fenomeni Sabbas Joseph’in, uluslararası danışma kurulumuza dahil olması ile tüm yıl boyunca IMWF için uluslararası çapta bir iletişim çalışması yürüttük. Tüm bu çalışmaları gerçekleştirirken Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm içerisinde ülke tanıtım stratejimiz doğrultusunda ortak bir vizyon dahilinde ilerledik. Sektör olarak uluslararası rekabette ne kadar güçlü bir konumda olduğumuzun anlaşılması adına IMWF önemli bir gösterge niteliği taşıyor. Tüm bileşenleriyle turizmin, gelişime açık yanları ile uluslararası rekabette en güçlü sektörümüz olduğunu defalarca gösterdi. Bu yönde sektörün özgüven anlamında ihtiyaç duyduğu farkındalığa varması anlamında IMWF önemli bir örnek teşkil etti. Bizde bu özgüven ile gerçekleştirdiğimiz IMWF 2019 ile ülke tanıtımına ve ekonomimize önemli bir katma değer yaratmak için var gücümüzle çalıştık’’ dedi.

Türk turizm tarihindeki en büyük tanıtma hareketi

Toplantıda konuşan Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, ‘’Hindistan başta olmak üzere dünya düğün sektörüne yön veren Premium düğün acentelerinin CEO düzeyinde katılım sağladığı Zirvenin Hindistan ve Türkiye turizm tarihinde ki en büyük tanıtma hareketi olduğunu belirtti. Zirvenin Hint etkinlik sektörü başta olmak üzere Global etkinlik sektörüne, Antalya’nın tanıtılması için büyük önem taşıdığını’’ ifade etti.

Wizcraft International Entertainment kurucu ve yöneticisi Sabbah Joseph ise ‘’Türkiye’nin lokasyonunun önemine ve Antalya’nın doğal kültürel ve tarihi güzelliği, alt yapısı olanakları ve hizmet kalitesinin büyük avantaj sağladığına değinerek, IMWF ile bu bölge önemli bir cazibe merkezi haline geliyor’’ dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha