Hilton Dalaman Genel Müdürü Tunç Batum: 'Yıldız'a göre taban fiyat belirlensin

Hilton Dalaman Genel Müdürü Tunç Batum: 'Yıldız'a göre taban fiyat belirlensin
10 Haziran 2019, 09:32
Hilton Dalaman Sarıgerme Genel Müdürü Tunç Batum otel oda fiyatlarıyla ilgili yasal düzenleme çağrısında bulundu.

Hilton Dalaman Sarıgerme Genel Müdürü ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkan Yardımcısı Tunç Batum Posta'dan Bilal Emin Turan'ın sorularını cevapladı. Türkiye'nin çok iyi hizmeti en ucuza sağladığını belirten Batum, turistin de buna alıştığını söyledi. Batum, " Ancak örneğin; 80 Euro’ya oda satarken 120 Euro’ya satmak istediğinizde tur operatörü, ‘Bu fiyatlara satamam, piyasa bu fiyatı yemez (fiyat yemez)’ deyip artışı engelliyor." diye konuştu.

Yurtdışında izin verilmiyor

Yurtdışında, her şey dahil 5 yıldızlı bir otelin fiyatının 3 veya 4 yıldızlı otellerin fiyatında olmasına izin verilmediğini ifade eden Batum, " Böylece 4 ve 5 yıldızlı oteller korunuyor. Bizde öyle değil. 5 yıldızlı oteller kışın 15- 20 Euro’ya dahi oda satıyor. 5 yıldızlı otel 15-20 Euro’ya oda satarsa 3-4 yıldızlı oteller ne yapacak?" diye sordu.

Taban fiyat getirilmeli

Her şey dahil sisteminde 5 yıldızlı otellerde 20-25 Euro’ya oda satıldığını belirten Batum, " 5 yıldızlı oteller 3 yıldız fiyatına oda satmamalı. Bununla ilgili yasal düzenleme yapılmalı ve otellere dönemine göre, bölgesine göre ve yıldızına göre taban fiyat getirilmeli. Yoksa oda fiyatlarının artması zor." diye konuştu.

Yorumlar
Mehmet yıldı
10 Haziran 2019, Pazartesi 10:31
Euroyla satmak yerine iç piyasaya biraz daha esnek olsanız artıs kendiliginden olur zaten. Acentacı olarak biz bile rezervasyon yapamıyorsak yabancı operatorler az bile yapıyor bence ;).
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha