Hicabi Ayhan: Türkiye'ye 60 bin turist getirdik, testi pozitif çıkanların sayısı...

Hicabi Ayhan: Türkiye'ye 60 bin turist getirdik, testi pozitif çıkanların sayısı...
14 Ekim 2020, 10:05
FTI GROUP, Türkiye’nin sahil bölgelerine yönelik yapılan seyahat uyarısının kaldırılmasından ardından geçen iki ayda Türkiye’ye yönelik düzenlediği turlarla ilgili bilgiler verdi.

FTI GROUP, Türkiye’nin sahil bölgelerine yönelik yapılan seyahat uyarısının kaldırılmasından ardından geçen iki ayda Türkiye’ye 60 bin turist getirdiğini ve bunların yalnızca 202’sinin (%0,3) PCR testinin pozitif çıktığını duyurdu.

FTI GROUP; Antalya, Aydın, İzmir ve Muğla gibi Türkiye’nin popüler sahil bölgeleri için yapılan seyahat uyarılarının kaldırılmasının üzerinden geçen 60 günün ardından paylaştığı verilerle, Ağustos ayından bu yana 60 bin Alman turistin Türkiye’yi ziyaret ettiğini açıkladı.

202 vakada da hiç bir semptom görünmedi

Hijyen koşullarının en iyi şekilde sağlandığı otel komplekslerinde tatillerini geçiren 60 bin tatilciden yalnızca %0,3’e denk gelen 202 kişinin Covid-19 testi pozitif çıkarken, vakaların hiçbirinde önemli bir semptom gözlenmedi. Otellerde kurulan istasyonlarda ülkelerine dönüşlerinden 48 saat önce PCR testlerini yapan tatilcilerden testi pozitif çıkanlar, hastalığı hafif bir şekilde atlamaları dolayısıyla hastanede tedavi görmedi.

Karantina durumunda teminat garantisi

FTI GROUP ve ortak otelleri, testi pozitif sonuçlanan tüm konuklarının karantina süresince yapılan ilave konaklamalar, bu süreçteki yemekler ve testlerinin negatif çıkmasının ardından alınacak dönüş uçak biletleri dahil olmak üzere karantina masraflarını ücretsiz olarak karşılıyor.

FTI GROUP Türkiye Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan: “Konuklarımız, en az 50 odası karantina için ayrılmış olan, genellikle halihazırda kaldıkları otellerde karantina süreçlerini geçiriyorlar. Bu süreçte bir ebeveyn veya büyükanne/büyükbabaları onlarla birlikte ücretsiz olarak kalabiliyor. Tüm konuklarımızdan beklenmedik maliyetler konusunda endişelenmemelerini istiyoruz. Ortak otellerimizle birlikte, bu tür durumlarda konuklarımızın yanında olmayı bir görev olarak görüyoruz” dedi.

Kapsamlı hijyen konseptleri ve geniş alanlar

FTI Group ve ortak otellerindeki kapsamlı hijyen önlemleri; restoranlar, havuzlar ve plajlar başta olmak üzere otel alanlarındaki ferah ve geniş tasarım, sosyal mesafenin sağlanmasını, önlemlere uyulmasını ve böylece konukların güvenliğinin en iyi şekilde sağlanmasını mümkün kılıyor.

Otellerdeki hijyen önlemlerine ek olarak, Covid-19 tedbirleri konusunda eğitim alan personeller tarafından yürütülen havalaanı karşılaması, transferler ve turlar gibi süreçler de, her bir seferde dezenfekte edilen araçlarla, Covid-19 kurallarına azami ölçüde dikkat edilerek gerçekleştiriliyor.

Hicabi Ayhan, FTI GROUP ve ortak otellerinin avantajlarına yönelik olarak: “Yüksek hizmet kalitemiz, on yıllara uzanan deneyimimiz, çalışanlarımızın yeni hijyen ve temizlik koşullarına hızlı bir şekilde adapte olması ve otellerimizin önlemlerin uygulanmasını sağlayan uygun koşulları konuklarımızla pandemi döneminde de en iyi şekilde ilgilenmemizi sağladı” dedi.

Yorumlar
Emine Meral
16 Ekim 2020, Cuma 02:02
Gerçekten hayret vericisiniz . Sırf döviz girsin diye, ülkemize testi pozitif olan turistleri de aldınız. Onlar olsa apar topar geri gönderirler. Bravo diyorum başkanda söze gerek yok.
Ömer
16 Ekim 2020, Cuma 08:17
Testin %30-40 orsnında hatalı negatif sonuç verdiğini düşünürsek yaklaşık 100 turistin hasta olduğu halde testinin negatif çıktığını söyleyebiliriz. Ancak bu durum hastanelerden evlerine gönderilenler için de geçerli.
Arda
15 Ekim 2020, Perşembe 02:47
Çok güzel bu 202 pozitif kişi hep oteldemi kaldı hiç dışarı çıkmadı hiç yerli insanlarla temas etmedi mi ??? Gelişinde yapmadığınız testi giderken niye yapıyonuz?? Almanın sağlığı Türk insanının sağlığından daha mi önemli????
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha