Her Türk vatandaşının Kuzey Kıbrıs'ı görmesini istiyoruz

Her Türk vatandaşının Kuzey Kıbrıs'ı görmesini istiyoruz
18 Mart 2019, 11:11
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yönelik seyahatlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

TÜRSAB, Türkiye ile KKTC arasındaki turizm faaliyetleri ve turist sayısını artırmak amacıyla KKTC'ye bir gezi düzenledi. Kıbrıs temaslarına KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı ziyaret ederek başlayan TÜRSAB heyeti Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ile de seyahat acentalarına yeni fırsatlar sunma ve iş birliği protokolü imzalama amacıyla toplantılar düzenledi.

Sayıyı 2 milyona çıkarmak istiyoruz

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya Kıbrıs'ı ziyaret eden yabancının, sadece döviz girdisi ve ülke ekonomisine katkı dışında, fiziki olarak KKTC'nin tanınması anlamına da gelen bir işlevi yerine getirdiğini belirterek, "KKTC'de yabancı turisti çok önemsiyoruz. Bununla ilgili çalışmalar ve önümüzdeki yıla ilişkin program yapmak üzere ziyarette bulunduk." dedi. Türkiye'den KKTC'ye gelen 800 bin turisti 2 milyona çıkartmaları gerektiğini ifade etti. Bağlıkaya, "Her Türk vatandaşının burayı görmesini istiyoruz. En azından bu ambargo döneminde türk vatandaşları olarak buraya maksimum turisti getirmek için elimizden gelen her türlü çabayı göstermemiz gerekiyor. " diye konuştu.

Kredi kartına 12 ay taksit için çalışıyoruz


Bağlıkaya, KKTC'deki meslektaşlarının talebi doğrultusunda Türkiye'deki Kuzey Kıbrıs tur paketi satışlarına kredi kartına 12 taksit uygulaması konusunda girişimler yaptıklarını söyledi. Türk tur operatörlerinin 12 taksit olması konusunda bir sıkıntı görmediklerini, fakat kredi kartı komisyonları ile ilgili Ada'da çok ciddi sıkıntı olduğunu belirten Bağlıkaya, " Seyahat acentalarının 12 takside çıkması konusunda bazılarının olumsuz görüşleri var. Nedeni maliyet yükselecek, satışlar tam tersi etkilenebilir diye. Yüzde 5-7 ile arasında komisyon ödeniyor 12 taksite" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha