Hem seçmeleri kazandılar hem de işi kaptılar!

Hem seçmeleri kazandılar hem de işi kaptılar!
18 Mayıs 2018, 11:30
d.ream tarafından düzenlenen “d.ream Chefs Wanted” işe alım seçmelerinde Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri jürinin büyük beğenisini toplayarak ilk üç dereceye birden isimlerini yazdırmayı başardı.

d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) tarafından düzenlenen ve genç şeflerin katıldığı “d.ream Chefs Wanted” işe alım seçmelerinde İstanbul'daki farklı üniversitelerden katılan 12 öğrenci en temel mutfak bilgilerinden, yeni ve modern mutfak yorumlarına kadar farklı kriterlerde hünerlerini gösterdi. Seçmelerin sonunda Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Mert Gürses birincilik, Necmi Alihan Erdem ikincilik ve Seher Melis İmbat ise üçüncülük derecesini kazandı.

"d.ream sektörel büyümesine hızla devam ediyor"

Kazanan öğrenciler ödüllerini, 3 Mayıs'ta d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) CEO'su Levent Veziroğlu'nun elinden aldı. Ödül töreninde konuşan Veziroğlu, “2012 yılında kurulan d.ream, yeme-içme alanında yurt içi ve yurt dışında yarattığı ünlü markalar, uluslararası ortaklıklar ve Türkiye'den yurt dışına taşıdığı başarılı markalarla sektörel büyümesine hızla devam ediyor. Sürdürülebilir ve başarılı büyümemizin önemli unsurlarından biri de şüphesiz kaliteli ve eğitimli iş gücünü istihdam edebilmek. Yeme-içme sektöründeki standartları en üst seviyeye taşımayı hedefleyen bir grup olarak, genç yeteneklerin kendilerini geliştirmelerine ve iş gücüne dâhil olmalarına da büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz ‘d.ream Chefs Wanted' sürecinde yeteneklerini sergileyen ve dereceye giren Özyeğin Üniversitesi öğrencilerini yürekten kutluyorum” dedi.

"Ülke çapında örnek olacak"

Seçmelerin birincisi Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4. sınıf öğrencisi Mert Gürses d.ream seçmelerinin mükemmel planlanmış ve en ince detayına kadar düşünülmüş, genç aşçı adaylarını ve üniversite öğrencilerini teşvik eden bir etkinlik olduğunu vurguladı. Gürses, “Ülke çapında örnek olacağını ve ileriki senelerde de devam edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kazanan öğrencilere iş garantisi

İş teklifi almaya hak kazanan 5 adaydan üçü Özyeğin Üniversitesi'nden oldu. Seçmeleri kazanan üç genç şef, d.ream grubundan mezuniyetlerini takiben iş teklifi alarak ödüllendirildiler. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Mehmet Teoman Alemdar, gençlere sunulan iş garantisinin sektöre ve bu alandaki eğitime değer katacağını belirterek “d.ream Chefs Wanted seçmelerinin birinci yılında, ilk üç dereceye Özyeğin Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı öğrencilerimizin layık görülmüş olmasından dolayı gurur duyuyoruz. d.ream bünyesinde, ilk üç dereceyi kazanan üniversite gastronomi ve mutfak sanatları lisans programlarından mezun olacak şef adaylarına ‘iş garantisi' mesajı ile başlattığı bu anlamlı girişiminden ve eğitime verdikleri destekten dolayı kutluyorum” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha