Haziran'da ciddi performansa ihtiyaç var

Haziran'da ciddi performansa ihtiyaç var
05 Mayıs 2022, 11:12
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu rezervasyonlardaki son durumu değerlendirdi.

Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, genellikle kıyaslamaların 2019'a göre yapıldığını ancak bu yıl, ilk hedefin 2021'i yakalamak olduğunu söyledi.

Haziran'ın 3. haftasından sonra ciddi performansa ihtiyaç var

Kavaloğlu şöyle konuştu: " Geçen seneki rakamları yakalarsak ben bunu başarı sayıyorum. Daha ne kadar kayıp olduğunu bilmiyoruz, fark etmedik. Her zaman 2019 verilerini kıyaslardık ama bu yıl 2019 rakamlarını da bir kenara bırakmamız lazım. Böyle bir rezervasyon yok şu anda. Haziranın üçüncü haftasından sonra bizim ciddi bir performansa ihtiyacımız var” dedi. Türkiye'nin Rusya ve Ukrayna'nın birinci pazarı olduğunu kaydeden Kavaloğlu, Avrupa pazarlarında ise durumun farklı olduğunu kaydetti. Geçen yıl 30 milyonun üstünde turist ağırlanırken, bunun 4.7 milyonunu Ruslar, 2 milyonunu ise Ukraynalılar oluşturmuştu.

Kavaloğlu, turizmde zeminin ve fayların değiştiğini ancak Avrupalı ve Rus turistler arasında bir sıkıntı olmadığını ve barış içinde tatil yaptıklarını kaydetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha