Haydar Akar: Kartape tekele dönüştürülmüş

Haydar Akar: Kartape tekele dönüştürülmüş
26 Şubat 2020, 12:33
Kartepe’nin işletilmesinde yaşanan “tekelleşmenin” bölge turizmine olumsuz yönde yansıdığını söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, soruna çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe’nin işletmesinde tekelleşme oyduğunu ileri sürerek, önlenmesi için çağrıda bulundu. Konuyla ilgili olarak TBMM’de konuşan Akar, Adil Üstündağ’ın sahibi olduğu Green Park tarafından işletilen Kartepe’nin bir yatırımcı elinde tekelleştiğini öne sürerek, yeterince değerlendirilemediğini dile getirdi.

Bu soruna çözüm bulunması gerektiğini dile getiren Akar, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kartepe'den bahsetmişken, Kartepe, kayak yapılan, yaz turizmi de var ama daha önemlisi, kış turizmi olan bir dağımız. İstanbul'a çok yakın, kırk beş dakikada özel vasıtalarıyla, turlarla gelebiliyor insanlar, yine, eğer açılırsa treni de kullanarak gelecekler. Hafta sonları büyük bir izdiham yaşanıyor Kartepe'de. Kartepe bir kişiye verilmiş ve bir tekel hâline dönüştürülmüş. Yanlış hatırlamıyorsam 3.400 hektarlık bir alanda, tekel mahiyetinde, kırk dokuz yıllığına verilmiş bir tesis dışında tesis yapılmasına imkân verilmiyor, izin verilmiyor. Bunun derhâl halledilmesi gerekiyor Kartepe'nin yeterince değerlenmesi için.”

Yorumlar
MTN
26 Şubat 2020, Çarşamba 02:20
Kartepe giriş ücreti minübüs 40 tl küçük araç 30 tl ve yazar kasa fişi verilmiyor Sucuk ekmek 40 tl birileri dur diyebilecekmi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha