Hayatın kendisi

Aylin Özsavaş
Aylin ÖzsavaşFuego Travel
30 Mart 2020, 17:42

Her akşam saatlerinde sağlık çalışanlarını desteklemek amacıyla alkışlıyoruz. Hiçbir düşünce ayrılığı fark etmeksizin toplumumuzun bir bütün olarak gerçekleştirdiği bu alkış, bir alkıştan çok daha fazlası. Çünkü böylelikle bizler, en yalnız olduğumuz bu günlerde bir nebze de olsa moral bulmakla kalmadık, birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu tekrar hissettik.

Bu alkışlarla her ne kadar sağlık çalışanlarının sıkıntısını azaltmadıysak da dilerim bir an için gülümsettirdik ve yanlarında olduğumuz hissini verebildik.

Bazı meslekler sadece bir meslek değil bir hayat biçimidir.

Bazı meslekler, beraberinde fedakarlıklar gerektirir. Çoğu kez kendine, eşine, çocuğuna zaman ayıramazlar. Bazen en önemli zamanlarda bile sevdiklerinin yanında olamazlar. Çocuğu hasta dahi olsa yanında değil, görev yerinde olmak zorunda kalırlar.

Bunu en iyi bilenlerden biriyim. Eşim bir emniyet mensubu ve biz ailece o süreçleri fazlaca geçirdik. Kızımız doğduğunda doğuda görevdeydi. İstanbul’a geldiğinde çok hassas yerlerde görev yaptığı için haftanın 3 günü evde olmazdı. Şu an bile yanımızda değil; Yurtdışında görev yapıyor. Hele şu an gelmesini beklemek kadar zor bir durum yok….

Bu nedenle empati kurabiliyorum.

Zordur Polis yakını olmak,

Zordur Asker yakını olmak,

Zordur Doktor yakını olmak.

Onun yakını olmak, onu bekleyen olmak ve onun için endişelenmek hayattaki en zor şeydir.

Bir yandan onun için güçlü kalmaya mecbursun, senin için endişelenmesin diye moral verirsin, ama içten içe korkar ve dua edersin.

Belirsizlik insanoğlunu belki de en çok yoran ve umutsuzluğa sürükleyen durumdur.

Hepimiz şu an kendi mesleğimizde bu belirsizliği yaşıyoruz. Bir mesleğimiz kaldı mı onu bile bilmiyoruz… 29 yıldır gönül verdiğim mesleğim avcumdan kayıp gidiyor sanki...

Ama öte yandan bu illetten dolayı can veren sağlık çalışanını duyduğumda veya korona virüsün 20 polise bulaştığını öğrendiğimde her şeyi bir yana bırakıp insanlık için dua etmeye başlıyorum.

Tüm Dünya ilk kez bir konuda hemfikir; “evdekal”, “stayathome”, “bleibzuhause” diye vatandaşına çağrı yapıyorlar.

Gün kendini değil, sevdiklerini düşünme günüdür.

“Önce hayatta kalacağız, sonra ayakta kalacağız.”

Sağlıkla ve sevdikleriniz ile kalın!

Not: Yazının sorumluluğu yazarına aittir. www.turizmajansi.com ile bağlantı kurulamaz; doğacak hukuki sonuçlardan site sorumlu değildir.
Yorumlar
Ender Mermerci
30 Mart 2020, Pazartesi 11:17
Sevgili Aylin’ciğim çok güzel yazmışsın. Hepimizin hislerine tercüman olmuşsun. Çok zor bir dönemden geçiyoruz.Allah hepimize,bilhassada sana yardımcı olsun.Zira eşinde yurt dışında.Ne kadar merak içinde olduğunu çok iyi anlıyorum Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bir virüs bütün dünyayı dize getirdi.San- ki hepimize bir ders verdi.Bizleri bir imti- handan geçiriyor.İnşaallah bundan çok zayiat vermeden kurtulur,huzurlu günleri mize yeniden döneriz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha