HIKVISION

Havalimanının yolcu kapasitesinin yarısını bile kullanamıyoruz

Havalimanının yolcu kapasitesinin yarısını bile kullanamıyoruz
08 Ekim 2019, 08:48
Almanya ve İzmir’de faaliyet gösteren seyahat acenteleri, hafta sonunda İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) düzenlenen toplantıyla bir araya geldi.

Seyahat acentelerinin birbirleriyle olan iş ortaklığının artması ve İzmir’deki turizm sektörünün gelişmesinin amaçlandığı toplantıya birçok firmadan yöneticiler katıldı. Toplantıda konuşan İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Oğuz Özkardeş, İzmir’deki turizmin gelişmesinin İzmir’in gelişmesi anlamına geldiğini söyleyerek, “ İzmir’in 2018-2019 yılı turizm istatistikleri kentimizin turizmde geldiği başarıyı gösteriyor; ama istediğimiz seviyede bir başarı değil. 2018’de 1 milyon turist gelmiş ama bizim hedefimiz bunun çok üzerinde. Önümüzdeki dönemde devletimizle birlikte şehri çok daha gelişmiş bir hale getireceğiz. Seyahat acentelerini buraya getirmek de bizim motivasyonumuzu destekliyor. Bu konuda da çalışma azmimizi arttırıyoruz” dedi.

30 milyon kapasitenin yarısını bile kullanamıyoruz
Yurt dışındaki vatandaşların turizm ve diğer sektörlerdeki başarısını kendilerine gurur verdiğini belirten ve firmalara seslenen Özkardeş, “Çeşitli zorluklar içinde çalışıyorsunuz. Biz de İzmir’de gücümüzün olduğu sürece size her türlü desteği vermek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Avusturya ve Almanya ile olan ilişkilerimizi arttırmak hedeflerimiz arasında. Bir destinasyonu öne çıkabilmesi için en büyük etken direkt uçuşlardır. Binalı Yıldırım başkanımız zamanında yapılmış çok güzel bir havalimanımız var; ama bu havalimanını tam kapasiteyle kullanamıyoruz. 30 milyon yolcu kapasitesi olan bir havalimanımız var. Bunun yarısını bile kullanamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha