Hava taşımacılığının geleceği için kritik toplantı

Hava taşımacılığının geleceği için kritik toplantı
13 Kasım 2018, 15:41
Türkiye'den TÜRSAB, havayolu şirketleri ve kamu temsilcilerinin katıldığı Avrupa Havacılık Sektörünün amiral gemisi etkinliği olan Wings of Change Europe (Değişimin kanatları) IATA ev sahipliğinde Madrid'de başladı.

Avrupa Havacılık Sektörünün amiral gemisi etkinliği olan Wings of Change Europe (Değişimin kanatları) IATA ev sahipliğinde Madrid'de başladı. 13-14 Kasım tarihleri arasındaki etkinlikte sektör CEO'ları, Bakanlar ve sektörden uzmanlar hava taşımacılığının geleceğini tartıştı. Türkiye'den havayolu şirketleri ve kamu temsilcilerinin katıldığı etkinlikte TÜRSAB adına Havayolu Bilet Satış ve IATA İhtisas Başkanı Numan Olcar hazır bulundu. Olcar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu etkinlikle Avrupa'da ilk kez, CEO'lar, hükümet yetkilileri, endüstri ve endüstri dışı uzmanların yanı sıra kilit karar vericilerle hava taşımacılığının geleceğinin tartışıldığına dikkat çekti.

Dört ana konu tartışılıyor

Etkinliğin sektörün hava ve yerdeki kapasite darboğazlarıyla karşı karşıya kaldığı ve dijital devrimin birçok fırsatından yararlanmaya çalıştığı kritik bir zamanda gerçekleştirildiğini ifade eden Olcar, toplantıda dört ana konunun konuşulduğunu ifade etti. Havacılıkta rekabet gücü, emniyet ve güvenlik, inovasyon ve sürdürülebilirlik konularında oturum düzenlediğini ifade eden Olcar şu bilgileri verdi: " Avrupa çapında Havacılık Rekabet Endeksi ilk defa BBC tarafından yönetilen Ulaştırma Bakanlığı'nın yuvarlak masa toplantısında ve bir Havayolu CEO'sunun hızlı Soru& Cevap oturumunda gündeme geldi. Hem mevcut hem de havada bulunan mevcut kapasite darbelerine nasıl hitap edeceğiyle ilgili bir tartışma başlatıldı. Etkinlikte bir diğer ana konu düzenleyicilerin Avrupa'daki hava taşımacılığının en üst düzeyde güvenliğini ve sürdürülebilirliğini nasil garanti edebileceğine yönelik oldu. Bir diğer ana konu yıkıcı teknolojilerin ve iş modellerinin havayolu sektörünü nasıl etkilediği ve yeni ödeme sistemlerinin geleneksel havayolu ödeme sistemlerini ve dağıtımını nasıl etkilediğine dair oldu. Diğer ana oturumda, havayollarının çevresel etkilerini azaltmak için diyalogu teşvik etmek ve eylemleri gözden geçirme yollarının tartışılması amaçlanıyor. "

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha