Hasan Erdem: Yaşananlar diktatörce bir anlayışın son çırpınışları

Hasan Erdem: Yaşananlar diktatörce bir anlayışın son çırpınışları
26 Eylül 2016, 00:37
TÜRSAB Orta Anadolu BYK'da yaşanan sancılı süreci eleştiren Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem, "Yaşananlar diktatörce bir anlayışın son çırpınışlarıdır" dedi.

Orta Anadolu BYK seçimlerinde kazanan ekibi görevden alarak seçimi yenileyen TÜRSAB yönetimine eleştiriler devam ediyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem, "TÜRSAB tüzüğünde yer alan seçimden sonraki 60 gün içinde BYK seçimlerinin tamamlanması maddesini hiçe sayan bu anlayış 10 aydır sadece BYK'ları kendine göre dizayn etmek, muhalif sesleri susturmak ve kendilerini kurtarmanın derdindedir" dedi.

"TÜRSAB kimsenin babasının çiftliği değildir"

BYK'ların acentelerin sesi olduğunu söyleyen Erdem, yaşanan sürece ilişkin şunları söyledi: "BYK'ları susturmak demokrasiden uzak bir anlayışta ve tamamen diktatörce bir düşüncenin esiri olduklarının göstergesi demektir. TÜRSAB kimsenin babasının çiftliği değildir. BYK'ların doğru ve sağlıklı işlemesi demek TÜRSAB'ın ve dolayısıyla sektörümüzün yerelden genele doğru çalışması demektir. TÜRSAB yönetiminin BYK'ları kendine sadecec oy deposu olarak görmesi ve kendi anlayışına göre dizayn etmesinin son örneğini Orta Anadolu BYK seçimlerinin tekrarıyla görüyoruz. Fakat Başaran Ulusoy ve yönetimi şunu asla unutmasın ki tarih bunu unutmayacak, acenteler de yaşanan bu skandalları görüyor. 27 Eylül tarihinde sandığa ve bölgedeki acentelerimize sahip çıkmak için Ankara'da olacağız."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha