Hasan Erdem: BYK’ların sayısı oy depolamak için artırıldı

Hasan Erdem: BYK’ların sayısı oy depolamak için artırıldı
06 Mayıs 2017, 00:51
Selam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem, Güçlü TÜRSAB çatısı altında İstanbul’daki ikinci buluşma toplantısını gerçekleştirdi.

Mart ayında TÜRSAB’a başkan adaylığını açıklayan Selam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem, 5 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul'da Crowne Plaza Asia'da düzenlediği 2. İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Toplantıda konuşan Hasan Erdem, Türkiye turizminin derin bir kriz içerisinde olduğunu belirterek; krize çözüm bulması gereken TÜRSAB’ın gerekenleri yerine getiremediğini söyledi.

“TÜRSAB 18 yıldan beri şahsi menfaatler doğrultusunda yönetiliyor”

1972 yılında kurulan TÜRSAB’ın Türkiye turizmine çok önemli katkılar sağladığını, önemli hizmetler sunduğunu belirten Hasan Erdem; TÜRSAB’ın 18 yıldan beri şahsi menfaatinden başka bir şey düşünmeyen kişiler tarafından yönetildiği için gücünü, itibarını ve yaptırım gücünü kaybettiğini bunun da acentelerin sıkıntılarla boğuşmasına yol açtığını söyledi.

“Sorunları yaratan TÜRSAB yönetiminin kendisi”

Acentelerin günümüzde birçok sorunla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Erdem, acentelerin sorunlara çözüm bulması gereken kurum olan TÜRSAB’ın aslında bu sorunları acentelere musallat edenin kendisi olduğunu; TÜRSAB’ın sadece acentelerin dertlerini dinleyerek, sırtlarını sıvazlayarak geri gönderdiğini ve herhangi bir çözüm sunmadığını belirtti.

“BYK’lar daha özerk yapıya kavuşsun”

Erdem, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz “Güçlü TÜRSAB” olarak geçmişte olduğu gibi diyoruz ki acentelerimizle beraber, birlik içerisinde gelin bu kurumu bu kişilerden kurtaralım. Bu kurumu kişilerin menfaati için değil, acentelerin menfaati için kurtaralım. Gelin şu BYK’lara özerklik verelim. BYK başkanları en azından kendi bölgelerinde daha etkin olsunlar. BYK’lar genel merkeze bağlı kalmasınlar.”

“Hangi projeyi yönettin de 2017 yılı altın yılımız olacak diyorsun?”

Başaran Ulusoy’un “2017 yılı altın yılımız olacak.” sözlerini hatırlatan Erdem; “hangi gerekçelerle söylüyorsun bunu; neye dayandırarak söylüyorsun? Bu turistler nereden gelecek? Uzaydan mı getireceksin? Hangi projeyi yönettin de 2017 yılı altın yılımız olacak diyorsun?” diyerek Ulusoy’u eleştirdi.

“BYK’lar oy depolamak için kuruluyor”

Mevcut BYK sayısını da eleştiren Erdem; “sürekli BYK açılıyor, bunun makul sayısı 15 olması gerekmez mi? Gerekir. Ama BYK’ları kendisine oy depolamak için açıyor. BYK’lar ile oy depoluyor.” dedi.

Güçlü TÜRSAB’ın düzenlediği toplantıya TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir, TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş da katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha