HIKVISION

Hani yasaklanmıştı...Taksiciler Uber kullanıyor!

Hani yasaklanmıştı...Taksiciler Uber kullanıyor!
07 Kasım 2019, 07:45
Uber'e karşı açılan dava geçtiğimiz ay sonuçlansa da taksiciler Uber kullanmaya devam ediyor.

Uber'e karşı açılan dava geçtiğimiz ay sonuçlansa da taksiciler Uber kullanmaya devam ediyor. Ekim ayında İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, Uber'in haksız rekabet oluşturduğuna hükmetti. Mahkeme, Uber uygulaması ve Uber.com’a erişimin engellenmesine karar verdi.

Telefon ve bilgisayarlardan erişebiliyor

Ancak aradan yaklaşık olarak 20 gün geçmesine rağmen Uber’e akıllı telefonlardan ve bilgisayarlardan erişilebiliyor ve taksiciler de Uber’i kullanmaya devam ediyor.

Uber'den elde ettikleri gelir aynı gün hesaplarında

Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın Uber’e karşı çıkması ve dava açmasına rağmen ticari taksi şoförleri Uber kullanıyor. Şoförler Uber’den elde ettikleri geliri aynı gün hesaplarında görebiliyorlar.

Uber’in geçtiğimiz aylarda almış olduğu kararla birlikte VIP olarak dizayn edilen minibüs tarzı araçlar hizmetten çekilmişti. Böylece Uber XL hizmeti de son bulmuş ve Uber yoluna sarı taksi ve turkuaz taksilerle devam edeceğini açıklamıştı.

Uber Mart ayında hamle yaparak Türkiye dahil 15 ülkede hizmet gösteren Careem’i 3.1 milyar dolara satın aldı. İstanbul’da ticari taksi şoförleri Uber, Careem, BiTaksi, iTaksi gibi uygulamaları kullanmaya devam ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha