Halk plajının tahsisi Bakan'ın oteli için mi kaldırılıyor?

Halk plajının tahsisi Bakan'ın oteli için mi kaldırılıyor?
13 Aralık 2019, 12:57
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Antalya'daki Kadriye Halk Plajı’nın belediyeye tahsisinin, plajın hemen yanında bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un otelinin alanının genişletilmesi sebebiyle kaldırıldığı iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, halk plajının Serik Belediyesine tahsisini isteyerek plajın belediyeye tahsisinin kaldırılmasında Ersoy’un otel alanının genişletilmesinin etkili olup olmadığını sordu.

Plajın yanında Ersoy’un oteli olduğuna dikkat çeken Budak, "Seçim bölgem Antalya'da, Serik Kadriye'de halkın faydalandığı bir plaj vardı. Antalya Serik Belediyesi Ak Parti belediyesidir, buradaki halk plajı belediyeye tahsislidir, dolayısıyla halka tahsislidir ancak bu alan şu anda tahsisin kaldırılması tehdidiyle karşı karşıya" dedi.

Budak: Bakan'dan cevap bekliyorum

Budak'ın bütçe görüşmelerinde Ersoy'a sorduğu soru şöyle: Seçim bölgem Antalya'da, Serik Kadriye'de halkın faydalandığı bir plaj vardı. Antalya Serik Belediyesi AK Parti belediyesidir, buradaki halk plajı belediyeye tahsislidir, dolayısıyla halka tahsislidir ancak bu alan şu anda tahsisin kaldırılması tehdidiyle karşı karşıya. Bütün Türkiye'nin gündemine de giren konu şudur: Buranın yanında Sayın Turizm Bakanının bir oteli vardır ve Sayın Bakan, bu otelin alanını genişletmek üzere buranın tahsisinin kaldırılıp kaldırılmadığı konusundaki iddialara cevap vermek durumundadır. Halkın plajlarının şu anda Antalya'da, Muğla'da, Aydın'da yağmalandığı bir durum söz konusudur. Halk denize girebilecek bir karış yer bulamamaktadır. Bununla ilgili Sayın Bakandan cevap bekliyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha