Hac ve umrede sahte kimlik kartı vurgunu!

Hac ve umrede sahte kimlik kartı vurgunu!
sayfayı yazdır, turizm ajansı
10 Ocak 2017, 00:01
Uzman Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Güldemir, bazı acentelerin sahte hac ve umre kimlik kartı basarak, yolsuzluk yaptığını iddia etti.

Turizm Ajansı/İstanbul

Turizmciler ve Seyahat Acenteleri Platformu Tursapnet'te paylaşımda bulunan TÜRSAB Haliç BYK Yönetim Kurulu Üyesi ve Uzman Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Güldemir, Hac ve umre için yurt dışına çıkan vatandaşlara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 50 dolar ücret karşılığı verilen kimlik kartlarının sahtelerinin basılarak bazı acenteler tarafından kullanıldığını ileri sürdü.

"TÜRSAB ve Diyanet denetim görevini yerine getirmiyor"

Sahte kimlik kartı basan acentelerin kişi başına 50 dolar haksız kazanç elde ettiğine dikkat çeken Muharrem Güldemir, bu konuda TÜRSAB ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın denetim görevini yerine getirmediğini ileri sürdü.

"Geriye dönük denetim yapılsın"

Hac ve umre operasyonu yapan tüm acentelere, geriye dönük araştırma yapılması gerektiğini savunan Muharrem Güldemir, bu yıl sahte kart miktarında ciddi bir artış yaşandığını söyledi. 50 civarında acentenin acentenin sahte kart kullandığını iddia eden Muharrem Güldemir konuyla ilgili olarak yetkilileri ve Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

Yorumlar