Hac-Umre acentelerinden Ulusoy'a cevap geldi: Şubelerimiz de faal...

Hac-Umre acentelerinden Ulusoy'a cevap geldi: Şubelerimiz de faal...
sayfayı yazdır, turizm ajansı
23 Eylül 2017, 17:44
TÜRSAB'ı Rekabet Kurumu'na şikayet eden acentelerin büyük bir kısmının faal olmadığını ileri süren Başaran Ulusoy'a cevap veren Hira Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uzuner, "83 merkez acenteye ilave olarak 186 tane de şubemiz faaldir. İsterseniz kontrol edin" dedi.

TÜRSAB'ı Rekabet Kurumu'na şikayet eden 83 acentenin yarısının faal olmadığını iddia eden Başaran Ulusoy'a cevap geldi. Online acente platformu TÜRSAPNET'te bir açıklama yayınlayan Hira Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uzuner, dava açan 83 acentenin tamamının faal olduğunu belirterek, "İlave olarak 186 tane de şubeleri faaldir. İsterseniz kontrol edin" dedi.

20 Eylül 2017 Çarşamba günü turizm basınıyla (TUYED) bir araya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, konuyla ilgili gelen bir soru üzerine, şikayetten bir sonuç çıkmayacağını ileri sürerek "Avuçlarını yalarlar... Şikayet eden 83 tane. Bunların da 40-45'i faal değil" demişti.

"Muz Cumhuriyeti Seyahat Acentaları Birliği Başkanı durumuna düşüyorsunuz"

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un yanlış bilgilendirildiğini ileri süren Hira Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uzuner açıklamasında Başaran Ulusoy'a hitaben şunları söyledi: "Sayın Başkanım, daha önce de söylediğim gibi tekrar söylüyorum. Size yanlış bilgi veriyorlar. Size bu hatalar yaptırıldıkça, MUCSAB (Muz Cumhuriyeti Seyahat Acentaları Birliği) Başkanı durumuna düşüyorsunuz".

Mehmet Uzuner'in TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'a cevap verdiği açıklamanın tam metni şöyle:

MUZ CUMHURİYETİ ACENTALARI ÖZÜR DİLİYOR

Bizler, (MUCSAB) Muz Cumhuriyeti Seyahat Acentaları Birliğini rekabet kurumunu vereceğimize, yanlışlıkla (TÜRSAB) Türkiye Seyahat Acentaları Birliğini mahkemeye vermişiz. Bu karışıklıktan dolayı çok özür dileriz.

Sayın Başkanım,

Size daha önce de söylediğim gibi tekrar söylüyorum. SİZE YANLIŞ BİLGİ VERİYORLAR.

Size bu hatalar yaptırıldıkça, MUCSAB Başkanı durumuna düşüyorsunuz.

Size dava açan 83 Seyahat acentasının tamamı faaldir. Yani sizin söylediğiniz gibi 40 -45 tanesi gayri faal değildir. Lütfen kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyin.

Diğer yandan MUCSAB kayıtlarına göre sadece bunlar değil 83 merkeze ilave olarak 186 tane de, şubeleri faaldir. İsterseniz sizde kontrol edin.

Sizin, olayları küçümsüyor-muş tavrı ile mağduru oynayacağınızı ve arkadaşlarımızı aşağılayacağınızı bildiğimiz için bir bu kadar daha yedekte bekleyen, faal olmasına rağmen geçmişte az veya çok ceza almış arkadaşları kenarda tutmaya çalıştık.

Nasıl, Sizi tanımış mıyız?

Bir daha Hac ve Umre ile alakalı açıklama yaparken lütfen bize sorun.

En azından seçimlere kadar TÜRSAB Başkanı gibi olursunuz.

Yaptığımız hatadan dolayı TÜRSAB üyesi arkadaşlardan tekrar özür dileriz.

Farkında olmadan yanlış birliğe dava açmışız.

Not:

Sevgili Çetin Gürcün Ağabey, Basın açıklamasında sigorta sahte olmasın vs vs. o zaman Kurul başkanı olarak görev yapan arkadaş falan filan bir şeyler demişsiniz. Biz çözemedik. Ne demek istediyseniz net anlatın. Biz de net cevap verelim. Karnımızdan konuşmadığımızı iyi bilen abilerdensiniz.

Saygılarımla,

Mehmet UZUNER

Hira Tour

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha