Haberi duyar duymaz Türkiye için rezervasyon yaptırmaya koştular

Haberi duyar duymaz Türkiye için rezervasyon yaptırmaya koştular
23 Şubat 2021, 08:38
Tur operatörleri dün İngiltere'de rezervasyonlarda olağanüstü bir yoğunluk yaşadı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs önlemlerini aşamalı olarak kaldırma planını açıklamasının ardından seyahat şirketleri yaz tatili rezervasyonlarında büyük artış yaşandığını açıkladı.

Son 1 ayın en fazla rezervasyon yapılan günü

Tui şirketi son bir ayın en fazla rezervasyon yapılan gününün yaşandığını açıkladı.

En çok ilgi Türkiye, Yunanistan ve İspanya'ya

BBC Ulaştırma Muhabiri Caroline Davies, Tui müşterilerinin en fazla Türkiye, Yunanistan ve İspanya'ya ilgi gösterdiğini aktarıyor.

Thomas Cook şirketi ise açıklamanın ardından internet sitelerinin trafiğinin iki katına çıktığını duyurdu.

Easyjet'in tatil satışlarında yüzde 630'luk artış

Havayolu şirketi EasyJet bilet satışlarında yüzde 337, tatil paketi satışlarında ise yüzde 630 artış yaşandığını, en çok Ağustos, Temmuz ve Eylül aylarına talep olduğunu belirtti.

Thomas Cook yöneticisi Alan French "Hükümetin bugünkü açıklaması tatile gitmek için can atan bizler için güzel bir haberdi" dedi ve ekledi:

"Detayları öğrenmeyi bekliyoruz fakat hükümetin önümüzdeki aylarda uluslararası seyahatlere izin verme isteği aşikar."

12 Nisan'da netleşecek

İngiltere'nin uluslararası seyahatlere ne zaman izin vereceği henüz belli değil. Hükümetin buna dair detayları 12 Nisan'da açıklaması bekleniyor.

En erken tarih 17 Mayıs

BBC Ekonomi Muhabiri Mary-Ann Russon, uluslararası seyahatlere izin verilebilecek en erken tarihin 17 Mayıs olduğunu aktarıyor.

Boris Johnson'ın 22 Şubat'ta açıkladığı plan, her şeyin yolunda gitmesi durumunda 8 Mart'tan 21 Haziran'a kadar uzanan bir yol haritası çerçevesinde hayatın adım adım normale dönmesini içeriyor.

Türkiye İngiliz turistler için popüler tatil noktaları arasında yer alıyor.

Pandemiden önceki son yıl olan 2019'da İngiltere'den Türkiye'ye giden turist sayısı yüzde 13,6 artışla 2 milyon 562 bin olmuştu.

İngiltere bu alanda Rusya ve Almanya'nın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

Yorumlar
Levent BASOL
25 Şubat 2021, Perşembe 12:50
Başkalarının sağlığı kimin umrunda,yaşama amaçları sadece yiyip içip gezmek olan insanlara,küçük beyinlerine ne desen boş,anlamazlar
Filiz Demirel Gücüklü
24 Şubat 2021, Çarşamba 03:57
Korona virüs yayılmaya devam ederken bunların tatil için yanıp tutusmaları gerçekten korkunç bir durum.İnsanların daha iyi düşünerek hareket etmesi gerekiyor.Hem kendi hayatlarını hemde başkalarının hayatlarını tehlikeye atıyorlar.Antalyada yaşayan bir vatandaş olarak,gözlemlediğim bazı durumlarda beni tedirgin eden çok şey var.Temizlik ve hijyen konusunda çoğu işyerleri benim gözümde eksi not alıyor.Görünüste temiz gibi görünüyor ancak Corona virüsü geçtim her çeşit mikrop ve bakteri barındırıyor.Bu halde nasıl bir rahatlık yaşıyorlar anlam veremiyorum.Gercek bir felaketin eşiğindeyiz.Uluslararası bir tehlikeyle karşı karşıyayız.Tüm yetkililer tarafından henüz anlaşılmayan bir şey varsa o da insanları daha fazla bilgilendirip,daha güçlü adımlar atmaları.Sadece koltuk sevdası ve en büyük olmanın ötesinde insanlık için daha güzel işler yapmaları gerekmektedir.Birilerinin cebini doldurmak için,kariyer yapmak için gözünü para hırsı doldurmuş insanlar bir araya geldiler.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha