Güze kadar Türkiye rakipsiz!

Güze kadar Türkiye rakipsiz!
06 Nisan 2021, 08:03
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze yaz dönemi rezervasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rusya’da yaklaşan yaz sezonu ile turistler koronavirüs stresinden “kaçış planları” yaparken, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Rusya vatandaşları için neredeyse “tek gerçekçi seçenek” olarak Türkiye görünüyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turistlerin Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkelerine sonbahardan önce seyahat edemeyeceklerini söyledi.

Lomidze, Güneydoğu Asya'daki bazı ülkelerin yaz aylarında yabancı turistlere kısıtlamaları kaldırabileceğini, ancak doğrudan uçuşları henüz başlamadığı için o destinasyonlara kitlesel turizm hareketinin zor olacağını kaydetti.

ATOR Başkanı, “Koronavirüs salgını üçüncü dalgası Avrupa’da gittikçe yaygınlaşıyor. Bu şartlarda yazın Avrupa'ya gitmemiz pek olası değil. Ne olacağını tahmin vermek zor, her şey salgındaki duruma bağlı, ama görüyoruz ki, durum normalleşmekten uzak” dedi.

Lomidze, İzvestiya gazetesine demecinde Avrupa ülkelerinin Rus turistlere kapıları açması konusunda "iyimser tahmin” olarak sonbahar, "karamsar tahmin” olarak 2022 başını gösterdi.

Lomidze’ye göre Güneydoğu Asya ülkeleri ancak sonbahar veya kış aylarında Rusları ağırlayabilecek hale gelecek. Tayland, Vietnam ve Endonezya'nın yaza kadar karantinayı iptal edebileceğini belirten Lomidze, "Ama öncelikle orada yaz mevsimi turizm mevsimi değil, yağmur-tayfun zamanı. İkincisi, hala oralara direkt uçuşlarımız yok” dedi.

"Türkiye'ye Mayıs tatili talebi beklentinin altında"

Bu arada Maya Lomidze, "Türkiye'ye Mayıs tatili için talep lu an beklentilerin altında kaldı. Çünkü Türkiye'de salgının durumuna göre, belirli aralıklarla kısıtlamaları uygulanıyor. Görünüşe göre, çoğu turist Türkiye'den rezervasyon yaptırmak için Nisan ortasına kadar bekleyecek" dedi.

Lomidze şu anda hala uçakla kişi başı 30 bin rubleye Alanya'da üç yıldızlı bir otelde paket satın alınabileceğini, ortalama tur fiyatının 40-45 bin ruble olduğunu belirtti.

Yorumlar
Mustafa YIlDIRIM
07 Nisan 2021, Çarşamba 09:39
Bekara karı boşamak kolay...
Serhan Eryuru
07 Nisan 2021, Çarşamba 08:00
Gelmeyin ülkeme. Oturun rusyanizda.turkiye zaten pandemiden kırılıyor birde Ruslarin virüs bulastirmasina ihtiyacı yok Türkiye'nin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha