Güven tazeleyen TUROYD Başkanı sert başladı: 3. Turizm Şurası fasa fiso...

30 Nisan 2018, 08:04
Genel Kurul'da güven tazeleyen TUROYD Başkanı Ali Can Aksu, turizm STK'larına ve Bakanlığa sert eleştiriler yöneltti. 3. Turizm Şurası'nı "fasa fiso" olarak nitelendiren Aksu, STK'lara "Bizden neden hazzetmiyorsunuz?" diye sordu...

Olağanüstü Genel Kurulda yeniden Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanlığı’na seçilen Ali Can Aksu, Bakanlığa ve turizm sektörünün önde gelen STK'larına sert eleştiriler yöneltti.

Swiss Otel The Bosphorus’da yapılan genel kurulda konuşan Ali Can Aksu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un "Türk turizminin geleceğinin belirlendiği şura" olarak nitelendirdiği 3. Turizm Şurası'nı sonuçları itibariyle "fasa fiso" olarak nitelendirdi. Şura'ya 21 madde sunduklarını ve "meslek yasası" beklentisi içinde olduklarını anlatan Ali Can Aksu, önerilerinin sonuç kararlarında yer almadığını belirterek, "Kim kaldırıyor, niye kaldırıyor?" diye sordu.

"Önümüz tıkanmak isteniyor"

Turizm STK'larının kendilerini "Sendikalaşıyorlar" iddiasıyla Hükümete şikayet ettiklerini ileri süren Aksu, "Biz sadece haklarımızı istiyoruz" dedi.

"Otelleri biz daha iyi yönetiriz"

TÜROFED'e "Senin tesislerini ben senden daha iyi yönetirim" diye seslenen Aksu, TÜROFED, TÜROB ile Kültür ve Turizm Bakanından, derneklerinin varlığını kabul etmesini istedi. Aksu şöyle devam etti, "Bizden haz almamanızın nedeni ne? Neticesinde aynı gemide hep beraber olacağız".

"Alayı gelse ifade ederim; basın da yazıyorsa yazsın"

TÜRSAB üyesi seyahat acentalarının büyük bir bölümünün "hiç bir işe yaramadığını" iddia eden Aksu, "Ben alayı da gelse ifade ederim. TÜRSAB senin 10 bin üyenden 9 bin 500'ü hiçbir işe yaramıyor. Basın da bunu yazıyorsa yazsın. Bir telefon ve masasından başka bir şeyi yok" şeklinde konuştu.

"Yalnızlığımızla hep gurur duyduk"

Derneklerinin Bakanlık ve sektörün önde gelen STK'ları tarafından tanınmamasına rağmen mücadelelerine devam edeceklerini ifade eden Ali Can Aksu, kurumsal olarak duygularını şöyle ifade etti: "Kaderimize terk edilirken, kendi başımıza ayakta kalmaya çalıştığımız tüm zamanlarda yalnızlığımızla hep gurur duyduk".

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha