Grand Hyatt İstanbul, iddialar hakkında ne dedi?

Grand Hyatt İstanbul, iddialar hakkında ne dedi?
23 Mart 2020, 15:27
Doğuş Grubu’na ait otellerden Grand Hyatt Otel İstanbul'da, koronavirüs şüphesi olduğu iddia edildi.

Grand Hyatt Otel, geçtiğimiz Cuma günü internet sitesinden yaptığı duyuruyla koronavirüs önlemleri ışığında faaliyetlerine geçici olarak ara verdiğini açıklamıştı. Otelin 30 Nisan 2020 tarihine kadar yeni konaklama, restoran ve SPA rezervasyonu kabul etmeyeceği belirtilmişti.

Otelin kapatılmasından bir gün sonra medyaya yansıyan bazı haberlerde otelde koronavirüs şüphesi olduğu ve çalışanlardan saklandığı otelin bu sebeple kapatıldığı iddia edildi. İddialara göre otelin iş yeri hekimi ve hemşiresinde koronavirüs tespit edildi ve bu sebeple otel karantina altına alındı.

Sol'da yer alan habere göre, Grand Hyatt Otel’de çalışan bir işçi " “Akşam evime gittiğimde televizyondan çalıştığım otelin karantinaya alındığını öğrendim. İş yeri hekimi ve hemşire virüse yakalanmış, otelde konaklayan misafirlerden biri bulaştırmış onlara da. Şok oldum. Hâlbuki daha dün akşam oradaydık ve amirlerimiz bize hiçbir şeyden bahsetmediler, tam tersine bizi otelde hiçbir ize rastlanmadığına dair ikna etmeye çalıştılar.” iddiasında bulundu.

'İddialar doğru değil'

Turizm Ajansı olarak iddialarla ilgili olarak Grand Hyatt Otel'i aradık. Otelin rezervasyon bölümündeki bir görevli medyada yer alan iddiaların doğru olmadığını otelin koronavirüs salgınının oluşturduğu durgunluk sebebiyle müşteri sayısının çok azalmasından dolayı faaliyetlerine geçici olarak ara verdiğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha