Gökmen Öz: Menfaati için Cumhurbaşkanımızın adını kullanıyor!

Gökmen Öz: Menfaati için Cumhurbaşkanımızın adını kullanıyor!
25 Haziran 2019, 19:01
Turizmci Gökmen Öz’den UBSAD Başkanı Nebil Çelebi'ye ağır itham: “Menfaati için Cumhurbaşkanımızın adını ve nüfuzunu kullanıyor”.

Avrupa Turizm’in Sahibi Gökmen Öz, UBSAD Başkanı Nebil Çelebi hakkında ciddi ithamlarda bulundu… Nebil Çelebi’nin kendi menfaati için TÜRSAB’ın gelecek seçimini ve yasasını dizayn etmeye kalkıştığını iddia eden Gökmen Öz, bunları yaparken de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını ve siyasi nüfuzunu kullanarak etki yaratmaya çalıştığını söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın ismini kullanarak algı yaratıyor”

Nebil Çelebi’ye yönelik eleştirilerini TURSAPNET platformuna yazdığı bir duyuru ile dile getiren Gökmen Öz, Çelebi’nin temas kurduğu sektör temsilcilerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevcut yönetimi istemediğini, TÜRSAB seçimlerine tek listeyle girileceğini ve bu listeyi de kendisinin belirleyeceğine dair manipülatif söylemlerde bulunarak algı yaratmaya çalıştığını iddia etti.

“Ortak şirket kuracağı bir başkan arıyor”

Çelebi’nin geçmiş yıllarda Başaran Ulusoy ile ortak kurduğu şirkete atıfta bulunan Gökmen Öz, "Yeniden TÜRSAB üzerinde nüfuz sahibi olmaya ve ticari olarak yönlendirebileceği başkan arıyor" iddiasında bulundu.

“Bakanla TÜRSAB’ı karşı karşıya getirip yasayı engellemeye çalışıyor”

Çelebi’nin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile TÜRSAB yönetimini de karşı karşıya getirmek için manipülatif girişimlerde bulunduğunu söyleyen Gökmen Öz, ayrıca yeni TÜRSAB yasasının Meclis’e sevk edilmesini engellemek için de elinden gelen her şeyi yaptığını öne sürdü.

“Hodri meydan: Kapalı kapılar ardında iş çevirme aday ol!”

Açıklamasının sonunda Çelebi’ye “Hodri meydan.. Ya kendiniz aday olun ya da kapalı kapılar ardından iş çevirmeyin” diyen Gökmen Öz, Çelebi’nin çiçekçilik alanındaki ticari faaliyetlerine gönderme yaparak, “Siz çiçek yetiştirmeye devam edin. Gerçi sizin olduğunuz yerde ot da bitmez ama!” diyerek sözlerini tamamladı.

Gökmen Öz’ün açıklamasının tam metni şöyle:

Sayın kendini seçtirmiş başkan;

Çiçek yetiştirmeniz hem topluma hem de sektörümüze daha faydalı aslında,

Ortalığa düşmüş, yeni dönem için başkan adayı arıyorsunuz!

İkna yöntemleri ise tam kendinize yakışır şekilde!

Neymiş “Şu anki yönetimi Cumhurbaşkanı çizmiş. Yeni seçime tek liste gidilecekmiş! Bu tek listenin başını da Nebil bey seçecekmiş miş miş.”

Bir taşla birçok kuş… Yani diyorsunuz ki benim Cumhurbaşkanımızla iyi ilişkilerim var,

Cumhurbaşkanımız bana görev verdi, bu sektörde ben ne dersem o olur, tek liste olacak yorulmadan risksiz başkanlık vadediyorum.

Kuru gürültü derler ya tam da o gürültü bu gürültü işte!

Madem risk yok tek liste olacak sen neden ADAY olmuyorsunuz kardeşim, demiyor kimse…

Sektörden; TÜRSAB’ı kendi yönetebileceği şekilde ve yeniden ortak şirketler kurdurabileceği başkan adayı arıyor arkadaş, cesaretlendirmek için de; siz merak etmeyin zaten tek liste olacak falan diyor, o da yetmiyor bu yönetimi Cumhurbaşkanımız zaten çizdi falan diyor.

Turizm Bakanını bin bir dedikodu ile TÜRSAB yönetimine düşman etmeye çalışıyor, bunu herkes biliyor, TÜRSAB yönetimine muhalefet olsun diye, yasanın çıkmaması için elinden gelen her şeyi yaptığınızı da herkes biliyor ve görüyor…

Fitne işlerinde eline kimse su dökemez kendini seçtirmiş dernek başkanına.

İçindeki hasislik ateşini söndüremeyen kendini seçtirmiş denek başkanı bu sektör sizden bıktı, tuzağına düşürdüğün üç beş kişinin haricinde kimse sizin numaralarınızı yemiyor artık..

Yönetmeliğe dava açtın, o davayı açarken herkesi kandırdın sonuçta yaptığınla baş başa kaldın davan reddedildi.

Yüz yıldır hac işi ile frenchise hac yapıyorsunuz ama o sektörde iyi tanındığın için peşinden kimse gelmeyeceğini biliyorsunuz. Şimdi de biletçileri aldatıp bilet derneği kurdunuz. Orada da ne yapmaya çalıştığınızı hemen anlaşıldı, Ben ve aklı başında insanlar ayrıldı derneğinden. Kendi kendine dernekçilik oynuyorsun; yok kapatırım yok çıksın dernekten v.s.

O da olmadı şimdi, mevki ve çıkar peşindeki birkaç kişi ile birlikte, bir dönem sonraki yönetimi dizayn etmeye çalışıyorsun.

Çalışanlarınızın ardından, bu gidişle sizde yıllardır cemaatçi diye suçladığınız Hürsad’a üye bile olursun.

Hadi hayırlı işler, ama çok net görünen şu ki bunu da başaramayacaksınız.

İstediğin gibi idare edeceğin kukla bir yönetim kuramayacaksın, sektör sizi çok iyi tanıdı, kendi çıkarınız için kanuna madde koydurmaya çalıştığınızı bizzat gördüm, kendiniz dışında hiç kimseye faydan olmaz.

Hodri meydan; ya kendiniz aday olun ya da kapalı kapı ardından iş çevirmeyin. Geleceğimizle de oynamayın, siz çiçek yetiştirmeye devam edin, gerçi sizin olduğunuz yerde ot da bitmez!

Saygılarımla

Gökmen Öz

Avrupa Turizm

Yorumlar
Alpaslan çelebi
31 Temmuz 2019, Çarşamba 03:22
Kısa ve öz it ürür kervan yürürrrr.g3nel kurulda illaki görüşrceğiz
Elif Canaslan
27 Haziran 2019, Perşembe 07:15
Son derece seviyesiz, kırıcı bir o kadar da yanlı yazılan bu satırlara izin veren yönetimi öncelikle kınıyorum.. Turizme katkı sağlamak amaçlı kurulduğunu sanan böyle bir internet gazetesinin,bbu ayıba alet olması ve aracı olması büyük bir gaftır, çok ayıptır. Uzun yılların tecrübesi olan bu büyüğümüze yapılan bu ağır eleştiri ve hadsiz kelimeler sanırım kişinin yanlı tarafını, birileri için işletebilmesi amaçlı, yapılmış ve bir amaçtan ibarettir. Ama üzücü olan şudur ki halen sektörü için bir şeyler yapmaya çalışanları bu şekilde kırıp, caydırmaya çalışacağınızı sanıyorsunuz, ancak bizde ters etki yaratıyor bilmenizi isteriz. Biz daha fazla sektörümüze fayda sağlayacak yolları bulmaya devam edeceğiz. Aslında bu zamana kadar sizler neler yaptınız ne fayda sağladınız , onları bizlere anlatsanız iyi olur. Yazık ki bizler hala çabalıyorken sizler ise olumsuzluklara vesile olmaya arzuluyorsunuz.Bu edepsiz yazıyı yayınlamanız sebebiyle sizi ve bu kelimeleri sarfeden o kişiyi kınıyorum.
Hamdi ELALMIŞ
26 Haziran 2019, Çarşamba 11:06
Yılda ortalama 2 kitap okurum güzelde analız eder sonuç bölümünü hayatım boyunca unutmam çünkü orada bir mesaj vardır orada bir duygu düşünce bir amaç vardır.sizin yamış olduğunu ise bir mesajdan ziyade bir iftira yaratma algısı ve bir maşa olup elinize verilen makaleyi yayma görevinde bulunmuşsunuz. Kendini bilen insanın akıllı yazarların makalesi olamaz bu. isim kullanmadığın ve iftira attığın kişiler görüyorum sanırım Nebil beyin eski çalışanı derken beni kast etmiş olmalısınız Nebil bey ile ismimizin yan yana zikredilmesi bizi şereflendirir onurlandırır yüceltir ama sizin gibi iftiracılarda Nebil bey gibi şahain ismini kullanarak kendine yer edinmneye meşhur etmeye çalışır sizin ne kapasiteniz,ne ticari zekanız nede onu kirletmeye yeter. Derler ya “O ELİNDEKİNE GÜVENMEYİN O BENİM” Sizde gidin size bunları yazdıranlara söyleyin Nebil Çelebi onları bu günlere getirdi istediği zamanda alır ama. Yazdıklarınızın bir önemi olsun ki insanlarda waaayy bee desin benim gibi gülüp geçmesin:)
Elif Canaslan
26 Haziran 2019, Çarşamba 08:39
Yazının seviyesizliği, içerik yoksunluğu ve duayen bir turizmci büyüğümüze hedef alan yanlı tarafıyla tamamen bir gaftan ibaret olduğunu düşünüyorum. Bu yazının turizm ajansı gibi , turizme fayda sağladığını düşünen, bir turizm gazetesinde yayınlanması , ayrıca ayıbın en büyüğüdür. Yazının sektöre katkı değeri olmadığı halde sadece maksada hizmet etmesinin sağlanması ve buna göz yumulması bu gazete sahibinin sektörün emek verenlerini hiç tanımadığının da ispatıdır. Yazık çok yazık keşke bu kadar çabayı fayda sağlamak için yapsaydınız da sizin için de teşekkür satırları yazabilseydik. Bu kadar kalitesiz yazıları yayınlayacak alan bulup yazma egonuzu tatmin ediyorsunuz , sorun değil siz devam edin, bizler de hala sektörümüz için nasıl fayda sağlayabiliriz onun peşindeyiz. Bu satırları yazanı ve yayınlama fırsatı verenleri kınıyorum.
Hilmi Karaduman
26 Haziran 2019, Çarşamba 07:34
Nebil Çelebi bu sitenin kurucularindandir ....
Alican Yurtseven
26 Haziran 2019, Çarşamba 06:43
Bilemedim ne diyecegimi.Daha şeçim e girecek aday veya adaylar ın esamesi yokken eyin nesi bu.Tuhaf karşıladım dogrusu.Gökmen ÖZ ü tanımam bilmem.Lakin TURİZM AJANSI nın bu yazdırılan yazıyı gerçek gibi yayınlaması üzücüdür.Sayın Nebil ÇELEBİ ve ekibi UBSAD da seyehat acentelerinin faydasına olan şeyler için çaba sarf ederken bu şekilde itham ettirilmesi(özellikle ettirilmesi)nahoş bir durum.Saygılarımla
Selma Yılmaz
26 Haziran 2019, Çarşamba 04:37
UBSAD Başkanı Sayın Nebil Çelebi'nin üye olmadıgı ve okumadığı bir platformda sadece duyum ve dedikodu vede kişisel hoşnutsuzluğa dayalı yazılan bir yazıdan turizmajansı'nın haber yapmasını uzulerek okudum. Yaşadığımız en büyük ekonomik krizde seyahat acentelerinin sorunları haber yapılmıyor ama kişisel bir hoşnutsuzluk yazısı haber olabiliyor!Turizm ajansı seyahat acentelerinin gündemini gereksiz yere oyalamaktadır.
Hamdi CEYLAN
26 Haziran 2019, Çarşamba 09:42
Hayatım boyunca okuduğum en kalitesiz, en seviyesiz ve en mesnetsiz haber. Bir Turizimci olarak bu haberi kınıyorum. Sevgili Gökmen"i anlıyorum dernekten atılmış vs. ama bu haberi burada yayınlayan kişiyi gerçekten anlamıyorum. Daha seçimler başlamadan seviyenin bu sıcaklarda bu kadar yerlerde olması çok ama çok üzücü. Sevgi ve Saygılarımla.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha