HIKVISION

Gökçeada'ya girişte rezervasyon dönemi!

Gökçeada'ya girişte rezervasyon dönemi!
29 Mayıs 2020, 12:57
Turizm gibi bir çok alanda Türkiye’de önemli yere sahip olan Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde ise adaya tatil için gelecek vatandaşlara rezervasyon sistemi uygulanacak

Sistemde adanın karşısındaki Kabatepe Limanı’na koordinasyon merkezi kurulacak. Adadaki herhangi bir turizm işletmesine rezervasyonu olmayan vatandaşlar karşıya geçirilmeyecek. Uygulama bakanlığın turizm başlangıcı için vereceği tarihten itibaren geçerli olacak.

Gökçeada Belediye Başkanı İYİ Partili Ünal Çetin, yaz aylarının gelmesiyle birlikte corona virüsü ile mücadelede yeni bir döneme gireceklerini belirterek Sözcü’ye konuştu.

Adaya gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlamak ve sağlıklı bir süreç geçirmek için bu sistemi hayata geçireceklerini belirten Çetin şunları söyledi:

*Daha önce büyük kentlerde gerekli ekonomileri sağlamış ve burada inzivaya çekilen insanlarımızın bir kısmının kimse adaya gelmesin şeklinde ifadeleri var. O insanların yanında mevcut ekonomik krizden dolayı akşam evine ekmek götüremeyecek insanım da var. Ben tek pencereden bakıp bir konuyu, ülkemi krize götüremem.

*Gökçeada’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlını en iyi şekilde korumak için misafirlerimizi ancak rezervasyon ile kabul edeceğiz.

* Rezervasyonsuz giriş olmayacak. Kabatepe’de de bir istasyon kuracağız. Orada bir kontrol olacak. Rezervasyonlu sistemle gelen insanların nereye rezervasyon yaptıkları, nerede ikamet ettikleri gibi konuları takip için.

*Ben belediyede çalışan 120 personelimle, aracımla, gerecimle hazırım. Dezenfektan konusunda 3 ekip kurduk. Sahillerdeki şezlongu bir kişi kullandıktan sonra hemen oranın dezenfeksiyonuna kadar gerekli planlamaları yaptık.

* Tedbirler çerçevesinde işletmelerimizi dezenfekte ettik ve aynı zamanda hijyen eğitiminden geçirdik.

* İşletmelerimize ise, siz yapamadığınız takdirde biz hazırız dedik. Gelecek misafirlerimizi geniş şekilde ağırlayacağız. Onların yaşadıkları bu kötü günlerden, bunalımlardan, olumsuz psikolojiden arınmış bir şekilde evlerine dönmesini sağlayacağız.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha