Göbeklitepe için otel yapımları başladı, hedef 1 milyon turist

Göbeklitepe için otel yapımları başladı, hedef 1 milyon turist
05 Aralık 2018, 13:08
TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, İstanbul Aydın Üniversitesi Batı Platformu tarafından düzenlenen Türkiye'nin turizm potansiyeli etkinliğine katıldı.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, İstanbul Aydın Üniversitesi Batı Platformu tarafından düzenlenen Türkiye'nin turizm potansiyeli etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Bağlıkaya, turizmin ülke ekonomisine çok önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Türkiye'nin tanıtım ve pazarlaması tek elden yapılacak

Bağlıkaya, Türkiye'nin turizm potansiyelinin tüm dünyaya gösterilmesi adına daha iyi tanıtım kampanyaları yapılabileceğini ifade etti. Tanıtım kampanyalarındaki eksiklilerin giderilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hayata geçireceği Tanıtma Fonu'nun çok önemli olduğunu ifade eden Bağlıkaya, " Türkiye'nin tanıtım ve pazarlaması önceden ayrı yapılıyordu. Şimdi kamu ve özel sektörün birlikte olacağı tanıtma fonu sayesinde tanıtım ve pazarlama tek elden yapılacak." diye konuştu.

Göbeklitepe'de tarih yeniden yazılıyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Şanlıurfa Göbeklitepe'de tarih yeniden yazıldığını söyledi. Bölgede kazıların sürdüğünü ifade eden Bağlıkaya 2019'da 1 milyona yakın turist bekledikleri Göbeklitepe'ye yakın bölgelerde otel yapımlarının da başladığını ifade etti. Bağlıkaya, tanıtım eksikliğinin giderilmesiyle Göbeklitepe'nin turizm potansiyelinin daha da üstlere çıkarılacağını vurguladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>