Girgin'den Bakan Ersoy'a: Acentaları küçümsemeyi bırakın, yasalarını çıkarın!

Girgin'den Bakan Ersoy'a: Acentaları küçümsemeyi bırakın, yasalarını çıkarın!
18 Kasım 2022, 11:47
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un acentalara yönelik küçümser sözleri dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda gündeme geldi. CHP Muğla Milletvekili Muğla Milletvekili Süleyman Girgin konuyla ilgili Bakan Ersoy'a çağrıda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında acentalara yönelik küçümser sözleri TBMM'de de gündeme geldi. Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde CHP Muğla Milletvekili Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Ersoy'un acentaları küçümseyen tavırlarını eleştirdi.

Bu işi 100 acentanın yapmadığıını geriye kalan 10.900 acentada biliyor, acentaları küçümsemeyi bırakın, sektörün yasasını hızlandırın

Girgin şöyle konuştu: " Sayın Bakan, 8 Kasım'da bir TV'de, sektöre sadece 100 yerli acentenin ve yabancı acentenin turist getirdiğini söylediniz . Bu acentelerin sahiplerinin de arkadaşınız olduğunu, Whatsapp'tan yazıştığınızı söylediniz ancak Sayın Bakan, Türkiye'ye gelen 50 milyon turistin 40 milyonu seyahat acentesiyle geliyor. Sonuç itibarıyla bu işi 100 acentenin yapmadığını geriye kalan 10.900 acente biliyor; siz de biliyorsunuz. Herkesin çorbada bir tuzu var, kiminin daha fazla kiminin daha az ama seyahat acentelerini küçümseyen tavrı sektör temsilcileri kınadı; biz de kınıyoruz. Acenteleri küçümsemek yerine, sizi, sektöre dair çıkarılacak yasayı hızlandırmanız konusunda adım atmaya davet ediyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha