Giresun'dan Hasan Erdem'e sert tepki... Haddini aşarak söylediğini düşünüyoruz

Giresun'dan Hasan Erdem'e sert tepki... Haddini aşarak söylediğini düşünüyoruz
20 Kasım 2018, 11:09
Ordu'da düzenlenen panelde konuşan TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem'e Giresun'dan tepki geldi. Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Erdem'e "Giresun'u yok sayamazsınız" dedi.

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem'in Ordu'da yaptığı konuşma krize dönüştü. Konuşmasında "Turizmde yeni atılımların başlangıcını bir Karadeniz ilinden, Ordu’dan yapıyoruz” diyen Hasan Erdem'e Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu "Giresun'u kimse yok sayamaz!" diye tepki gösterdi.

N. Uğur Karaibrahimoğlu, Hasan Erdem'in konuşmasından duyduğu rahatsızlığı şu şekilde dile getirdi:

"Şiddetle kınıyoruz"

Sayın Erdem Ordu’ya yaptığı bir ziyarette ‘Karadeniz’de turizm sektörü yükselişe geçmiştir. Bu yüzden turizmde yeni atılımların başlangıcını Ordu’da yapıyoruz. Karadeniz’in altın gerdanı Trabzon, Ordu ve Samsun illeridir. Orman ve doğa değerleri doğru kurgulanırsa bölgede büyük fırsatlar ortaya çıkar. Yabancıların bölgeye büyük bir ilgisi var’ İfadelerini kullanmıştır. Bu açıklamayı şiddetle kınıyoruz’.

"İşgal ettiği mevkiye yakışmamaktadır"

’Turizm sektöründe böylesine önemli bir makamda bulunan kişinin ziyaret ettiği ili övmesi normal karşılanabilir. Ancak hemen yanı başında bulunan ve turizm değerleri açısından aynı özellik ve şartlara tabii bulunan Giresun’u adeta yok sayması işgal ettiği mevkiye yakışmamaktadır. Kaldı ki bölgemizde yaylalara en yakın ulaşılan il Giresun’dur. İnsan yaşayabilir, Karadeniz’in tek adası Giresun’dadır. Sayın Erdem şunu iyi bilmelidir ki; Karadeniz turizmi ele alınırken il bazında değil, tüm bölgenin şartları göz önüne alınarak hareket edilmelidir. Verilen bu beyanatta Giresun’u unutulmuş olabileceğini sanmıyoruz. Bilerek ve haddini aşarak söylendiğini düşünüyoruz. ‘’

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha